Dişi kuşumun YEŞİL dışkısı...??

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Limon44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limon44

Meraklı Üye
Dişi kusumu yavru iken aldim. Sanirim su an 4 ya da 5 aylık. Ilk geldiginde kuyruğunda aşırı bir titreme ve nefes alirken minik bir ses geliyordu burun deliklerinden.bazen de nefes almak icin ağzını aciyordu. Kuslarima cok iyi bakıyorum.su anda dişi kuşum tüy dokumunde.cok canlı oyuncu ve yaptigim mamalari afiyetle yiyor.kuyruğu hala nefes alirken asagi2 yukari titriyor agzinda diskisinda koku yok ama diskisi yesil renk. Bu durum normal mi cok merak ediyorum. Erkek kuşum un dışkı sı daha syh ve daha katı. Bir rahatsizligi mi var bilgi verirmisiniz.

Ekli dosyalar

• 20170604_192022.jpg
    20170604_192022.jpg
    786.4 KB · Görüntüleme: 34
Halsizlik,çevreye karşı ilgisizlik var mı?

Halsizlik,çevreye karşı ilgisizlik var mı?
Hayir hicbir sorun yok. Istahi yerinde ne versem ayırmadan yer. Su an yaptigim yumurta mamasini eşeliyor hatta. :) hareketli canli bir kuş kuyruk titremesi var ama ucmasida iyi. Yalnız cok ucunca agzini acip hizli hizli nefes alıyor. Ama geldiginde bu yana dışkı si yesil bu sorun mudur merak ediyorum. Erkek kusun syh ve daha kati mesela.

Hayir hicbir sorun yok. Istahi yerinde ne versem ayırmadan yer. Su an yaptigim yumurta mamasini eşeliyor hatta. :) hareketli canli bir kuş kuyruk titremesi var ama ucmasida iyi. Yalnız cok ucunca agzini acip hizli hizli nefes alıyor. Ama geldiginde bu yana dışkı si yesil bu sorun mudur merak ediyorum. Erkek kusun syh ve daha kati mesela.
Sağlıklı hiçbirşeyi yok kuyruğu titriyor dimi? Uçuyor neşeli mutlu oyuncu ama kuyruğu titriyor. Benim muhabbet kuşumunda kuyruğu titriyor sebebi ne olabilir acaba? İnternetten baktım çok net birşey yoktu.

Sağlıklı hiçbirşeyi yok kuyruğu titriyor dimi? Uçuyor neşeli mutlu oyuncu ama kuyruğu titriyor. Benim muhabbet kuşumunda kuyruğu titriyor sebebi ne olabilir acaba? İnternetten baktım çok net birşey yoktu.
Evet kuyruğu titriyor ama baska sorunu yok. Birdd diskisi yesil renk..

Ekli dosyalar

• 20170428_083127.jpg
    20170428_083127.jpg
    817.9 KB · Görüntüleme: 16
Astim ya da üst solunum yolu hastaligi olabilirmis arastirdigima göre ama emin degilim tabi..

Astim ya da üst solunum yolu hastaligi olabilirmis arastirdigima göre ama emin degilim tabi..
Aynen bende baktım ama o hastalıkların diğer belirtileri görünmüyor. Sadece titreme. Herhalde normal olması gereken. Tam bilmiyorum

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşun burnu tıkalı veya nefes alma zorluğu vardır

2 ay önce senın sorununu bende yaşıyordum.

çay bardağının yarısına su koy 1 çay bardağı tuz at karıştır iyicene
kulak pamuğunu ıslat kuşun burnuna 1 damla damlat 30 saniye bekle diğer burnuna damlat 1 dakika bekle sonra temiz suyu ile burnuna damlat 3 4 damla. sonra git kuşun fazla ıslatmadan sadece ceresini ve eğer tuz kafasına falan gelirse kafasınıda yıka ama çok dikkat et sakın gözüne ve ağzına getirme.

2 ay önce senın sorununu bende yaşıyordum.

çay bardağının yarısına su koy 1 çay bardağı tuz at karıştır iyicene
kulak pamuğunu ıslat kuşun burnuna 1 damla damlat 30 saniye bekle diğer burnuna damlat 1 dakika bekle sonra temiz suyu ile burnuna damlat 3 4 damla. sonra git kuşun fazla ıslatmadan sadece ceresini ve eğer tuz kafasına falan gelirse kafasınıda yıka ama çok dikkat et sakın gözüne ve ağzına getirme.
Yarim cay bardagina 1 cay bardagi tuz mu? Bir yanlislik olmasin

Geri