Dişi kuşumda ur mu var?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Arc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Arc

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi muhabbet kuşum üç aydır falan hasta gibi dışarı çıkmak istemiyor uçmada sıkıntı yaşıyor çok yükseğe havalanamıyor popo tüyleri döküldü dışkı yaparken zorlanıyor ve poposu yumurta var gibi şiş ama yumurta yok arkadaşlar uzun zamandır böle ve ne yapabilirim vitamin veriyorum iki çeşit ama başka elimden bir şey gelmiyor nefes alıp verirken de hızlı.Benim yapabileceğim başka bir şey var mı

Dışkı resmini paylaşın. Hastalık var mı yok mu bakalım.
Ama Anlattıklarınıza göre kuşunuz bakteriyel hastalıktan ziyade obez olmuş. Mümkün olduğu kadar geniş bir kafese alın. Ayrıca kafesi tünek ve oyuncaklarla boğmayın. Kuşa Hareket alanı kalsın. Sık sık dışarı çıkarıp uçmasını sağlayın uçma mesafe ve sürelerini peyder pey arttırın. Ayrıca suyuna 4 damla kadar sirke katın.

Ama Anlattıklarınıza göre kuşunuz bakteriyel hastalıktan ziyade obez olmuş. Mümkün olduğu kadar geniş bir kafese alın. Ayrıca kafesi tünek ve oyuncaklarla boğmayın. Kuşa Hareket alanı kalsın. Sık sık dışarı çıkarıp uçmasını sağlayın uçma mesafe ve sürelerini peyder pey arttırın. Ayrıca suyuna 4 damla kadar sirke katın.

Ekli dosyalar

• DSC_0822.JPG
    DSC_0822.JPG
    731.4 KB · Görüntüleme: 10
Dediğiniz gibi sirke kattım erkek kuşla beraber kaldıkları için kafes küçük kafesi ayırdım zaten çiftleşme falan olmuyordu inşallah toplar kendini

Geri