Dişi kuşuma eş almak istiyorum

elif g

Yeni Üye
Merhaba 1,5 yaşında bir dişi muhabbet kuşum var son 1 haftadır kızgınlık yumurtası bırakmaya başladı zaten normalde de sürekli kızgınlıktaydı sürekli kızgınlık yumurtasi bırakması sağlığına iyi gelmeyeceği için eş almak istiyorum birbirlerine nasıl alıştırmam gerekiyor ve eşinin kaç yaşında olması uygun olur

Eşinin en az 1 yaşında olması lazım bu bir. İkincisi başka bir kafes de almanız gerekecek çünkü dişi kuş yeni gelen erkeği büyük ihtimalle kabul etmeyecek. Yeni kafese koyduğunuz erkeğin kafese alışmasını ve kafesi sahiplenmesini beklemelisiniz. Erkek kafes tellerine ötmeye başladığında dişiyi erkeğin kafesine koymalısınız

Tabi erkek yaşlı da olmamalı. 1 en fazla 3 yaş aralığı olsun.

Eşinin en az 1 yaşında olması lazım bu bir. İkincisi başka bir kafes de almanız gerekecek çünkü dişi kuş yeni gelen erkeği büyük ihtimalle kabul etmeyecek. Yeni kafese koyduğunuz erkeğin kafese alışmasını ve kafesi sahiplenmesini beklemelisiniz. Erkek kafes tellerine ötmeye başladığında dişiyi erkeğin kafesine koymalısınız

peki birbirlerine alışma sürecinde sadece kafesleri mi ayri kalmali yoksa ayni ortamda da mi uçmamalari gerekiyor

Aynı odada uçmasalar daha iyi. 2 hafta kadar yeni gelen kuşu çıkarmazsınız kafesinden.

Merhaba 1,5 yaşında bir dişi muhabbet kuşum var son 1 haftadır kızgınlık yumurtası bırakmaya başladı zaten normalde de sürekli kızgınlıktaydı sürekli kızgınlık yumurtasi bırakması sağlığına iyi gelmeyeceği için eş almak istiyorum birbirlerine nasıl alıştırmam gerekiyor ve eşinin kaç yaşında olması uygun olur

Sürekli kızgınlık yumurtası yapması iyi değil. Kalsiyum desteği veriniz, Versele Laga calci-lux olabilir. Eş almak kronik yumurtlamaya çare olmayabilir. Kanatlı hekimine muayene ettirmenizi öneririm.

Sürekli kızgınlık yumurtası yapması iyi değil. Kalsiyum desteği veriniz, Versele Laga calci-lux olabilir. Eş almak kronik yumurtlamaya çare olmayabilir. Kanatlı hekimine muayene ettirmenizi öneririm.
Sürekli elimize ya da nesnelere çiftleşme hareketi yapıyordu ve sesler çıkarıyordu çağırıyordu onla alakalı eş alsam hiç mi düzelmez? Yine de kalsiyum desteği vereceğim tabi tavsiyeniz için teşekkür ederim veterinere de şu an götüremiyorum 1 hafta sonra götürebilirim bu süreçte yuvalık alıp içine sahte yumurta koysam (muhabbet kuşu yumurtasi boyutunda) bi nebze olsun yardımcı olabilir miyim ona onlara yatsa kuluçka süresi bittiğinde alsam yumurtaları bir şey olur mu

Eş alırsanız ve eşini beğenirse. Çiftleşip kuluçkaya yatar. Ve yavrular belli bir seviyeye gelene kadar yumurtlamaz.

Geri