Dişi kuşum

keremuzay902

Meraklı Üye
4b5fc192ac4491ebb8876535e1425f3a.jpg
3ab1ed56d87e92192e371af2d19b8c7e.jpg

Dişi kuşumda yumurta olabilir diye düşünüyorum ama video atamıyorum bir şey sormam lazım biraz acil lütfen cevaplarsanız bir an önce iyi olur.
Dişi kuşu dün fark ettim kuyruğu ve kanatları bide pop arkası işte kuyruk tarafı aşağı yukarı hareket ediyor bugünde fark ettim ilerlemiş gibi sallaması hattağa bir an kuyruk sanki çıkmış gibi sandım acaba hastalıktan mıı
Yoksa yumurta gelmek üzere şimdi 2 sorum var
1.si
Eğer yumurta başladığı içinsw neden pek yuvada değil dışarda uyuyor filan yuvayada giriyor ordada epey duruyor ama ben çoğu zaman evde olduğum zamanlar dışarda görüyorum
2. Hastaysa ne yapmm lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hasta olduğunu zannetmiyorum, resimler net değil ancak inceyerek biraz yorum yaparsam kuşunuzda yumurta var gibi görünüyor.
Hayırlı, sağlıklı üretimler.

Yumurtayı o kısımdan değilde sık kalamar kemigi tüketiminden oldugundan fazla buyuk dıskı yapıyorsa sık yuvaya girmeler varsa ilk böyle anlarsın.

Peki kalamar. Kemiğine hep alışamadı yemiyolar ama çok kum yiyor

Ama kalamarı en çok durduğu yere koydum bir kaç defa yedi heralde korkuyor biraz yapancılıyor ama genede yerken gördüm ama kum çok yiyor genelede bu saatlerde uzun duruyor yuvada geri kalan zaman aralıklarında ise girip çıkıyo ve dışkıları bana büyük geldi 12 saatte bir tabanlarını yıkıyorum kafesin çok yapıyor heralde

2 kuş olduğu için hangisi hangisinin bilmiyorum yeni temizledim bide ama en öndeki olabilir

Ama kalamarı en çok durduğu yere koydum bir kaç defa yedi heralde korkuyor biraz yapancılıyor ama genede yerken gördüm ama kum çok yiyor genelede bu saatlerde uzun duruyor yuvada geri kalan zaman aralıklarında ise girip çıkıyo ve dışkıları bana büyük geldi 12 saatte bir tabanlarını yıkıyorum kafesin çok yapıyor heralde

O gosterdiginiz beyaz şey gaga tasına benziyor kalamardan daha çok. Kalamar yemiyorsa mama yaparken yumurta kabugunu biraz fazla verin ve kalamar kemiginide icine koyun

bcc8584adb2da4a32ae1e9480a0a28ed.jpg

Aynen yumurta kabuğu yiyiyor koyunnca hemen

Kalamar hep takılı hattağa ben alışsın diye küçükten beri takıyodum ikiside yemiyor

Dişi kum ve yemek ama çok yiyolar nerdeyse hergün bir kap bitiyor

Belki ben yokken yiyordur ama sanamm geçen yılda 8 yumurta yaptı boştu ama kalamar vardı kafeste yene yemediler ama yaptı

Demek kalamarın karşıladığı kalsiyumu başka yerlerden gideriyor vitamin hergün tazeliyorum

Geri