Dişi Kuşum Tüyde Lakin

dubax123

Yeni Üye
Dişi Kuşum Tuyde Erkek Kur Yapıyor Dişi Kuş Onune Yatıyor Lakin çiftleşmiyor dişi kuş kuyrugu kaldırıyor hala aynı olay öpüşme yem kusma kaşıma ara sıra yuvaya giriyor bnei cok görüyor ben odaya girdimmi hemen kaçıyolar yuvalıga tam bilgisayarın 2 metre uzaında falan hep görüyorum çiftleşemiyor sinir oluyorum ne yapmam gerek

Hayvanların cinsel hayatına karışmayın :D Rahatsız da etmeyin. Siz yokken çiftleşiyorlardır yüksek ihtimal.

Çiftleşemiyorlar :) Cok Gördüm Yavru Ama Yani aldıgımda 7 8 aylıktı kendileri eştuttular
1 aydır bende geldiği gibi yuvaya giremye başlamıştı şimdi ben geldikce yuvaya giriyor

Şimdi düşünün, sizin bir kaynananız olsa; sürekli sizi eve giriyorlar mı acaba diye takip etse, ne hissedersiniz? Bir kere çok ayıp, durduk yere evham yapmak olmaz. SABIR gerekiyor. Selçuk abinin dediği gibi fazla ilgilenmeyeceksiniz, çift kuşlarla ilgilenmek eğer dediğiniz gibi eş tuttu iseler; sıkıntıdır. VİTALİS, NEKTOS S-E gibi yem takviyeleri edinin, içinde E vitamini de olsun ve mama yapın verin. Yuvalığı çok açıp kapamayın. Yeterlidir.
Hayırlı, sağlıklı üretimler.

Barındıkları yeri çok kullanmayın mumkunse bakım dısında rahatsız etmeyin.

Cok teşekkürler Verdiğiniz Bİlgiler İçin Mama Hazır Mama Almaktayım içerisine bazen havuc koyuyorum az
lakin farklı bi yer bulamıyorum üşürler diye gerçi evin sıcaıklıgı ortala 24 29 derece arasından inmemekte Lakin Her Yere Girilmektedir Kuytu bi Yere Koysam Işık Alamazlar Yani Beni Gördükleri Gibi Kaçıyorlar Yanı Yaklaştımmı Odamda Durmakta 2 Çift im var Benim Diğer Çift in dişisi Ölmüştü Farklı Dişi Aldım Eş Tutmadılar Vericem Onlarıda Zaten Kuşlara Ses Olsun diye tutmaktayım Kalamar Kemiği Taktım Mama Verdim Şimdi Tazeledim Herşeyini Bekliyorum İşte Bundan Önce Bende 1 Kuş Vardı 1 Sene Evvel Yumurta Yaptı Yavrulara Bakmadı 1 Tanesini Yedi Yumurtanın Sonra Yattı Üzerine Yumurtaların 22 günlük oldu yumurtalar dahada fazla hatta bi yumurtayı yere atmış kafesin içine yavru var içinde ama ölümü bilmiyordum aldım bende kanatmış gibiydi belki yumurtadan öyleydi Sonra Tam 1 Sene Bekledim Hep Çiftleşiyordu Ama Yumurta Yapmıyor Yuvaya Girmiyordu O yüzden Cok Sabır Ettim :) Anladınızmı Şimdi Neden İstediğimi Aksine Kuşu Bizim Tandııgmız Var Ona Verdik Çift ti Tks Ettim Yani Orada 1 Haftaya Kadar Yumurtladı Orda Altında 6 Adet Yumurta Var Verdiğim Kişi Kuş evi gibi Bi Yer İşletmekte Yani Ses ten dicem Ben 1 Sene Neler Yaptım Şimdi Kafesi Eski Haline Çevirdim Dişi Yuvaya Girmeye Başladı Ama Tüyde Kuş Dediğim Gibi Yulaf Vermek Gerekiyormuş Netkon s Nekton e Almayı Düşünüyorum Şimdi oldugu Gibi Bırakıyımmı Yoksa Beni Görmiyecek Şekilde Koyayımmı

Geri