Dişi Kuşum sürekli karanlık yerlere giriyor ve çok hareketsiz

GAMOLA

Yeni Üye
Dişi kuşum böyle hareketler yapmaya başladı hasta olabilir mi? Hamilelik falan var mıdır bilmiyorum 2 erkek 2 dişi var aynı kafeste duruyorlar ve bu kuşum biraz kilolu duruyor. Fakat uzun süredir kilolu ve yumurta tarzı bir şey yok hamile olduğunu çok düşünmüyorum ama bu aralar sürekli kaybolmaya başladı zor buluyoruz. Sizce veterinere gidelim mi?

Yumurta olabilir ve bundan sebep yer arıyor olabilir. Kuşun poposunda şişlik varsa,az ve büyük dışkılar yapıyor ise,kanat ve kuyruğu aşağıya bakıyorsa düşük ise yumurta olması yüksek ihtimal. Fakat kuşunuzda iştah ve enerji kaybı dışkı bozukluğu vs varsa vakit kaybetmeden kanatlı kuş veterinerine muayene ettiriniz.
İsterseniz buraya kuşun güncel videosunu da paylaşın streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz. Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçün ve belirtin 👍🏻

Sizce hasta mıdır? Bende ilk başta hasta sandım ama baya uzun süredir böyle uyuyor, yanlış hatırlamıyorsam 3 aydır falan böyle galiba. Önceden hamile olduktan sonra bir kuşum ölmüştü bunu da kaybedelim istemiyorum ama bu biraz daha farklı gibi. Veterinere gitsek o anlar mı?

Sizce hasta mıdır? Bende ilk başta hasta sandım ama baya uzun süredir böyle uyuyor, yanlış hatırlamıyorsam 3 aydır falan böyle galiba. Önceden hamile olduktan sonra bir kuşum ölmüştü bunu da kaybedelim istemiyorum ama bu biraz daha farklı gibi. Veterinere gitsek o anlar mı?
Kanatlı uzmanı veteriner görmeli popo kısmında şişlik var mı?

Kanatlı uzmanı veteriner görmeli popo kısmında şişlik var mı?
Şimdi baktım yok gibi acaba böyle uyumayı seviyor olabilir mi? Genelde böyle uyuyor hareket olarak çok bir sıkıntısı yok ama dediğim gibi sürekli karanlık yerlerde duruyor bu aralar. Bir de tüyleri azcık dökülüyor gibi ve sanki bana titriyor gibi geldi. İlk böyle uyuduğu zamanlar hasta sanmıştım ama baya bir süre geçince heralde bu kadar süre hasta duramaz diye hasta değildir diye düşünmüştüm ama şu an titriyor gibi geldi biraz.

Yani sürekli böyle uyuyorsa normal değil. Hasta kuşlar da sık uyuma halsizlik görülebilir. Kanatlı kuş veterinerine muayene ettirmenizi öneririm. Hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz varsa. Ayrıca kafes temizliğine çok dikkat edin. Tüneğiniz kirli.

Yani sürekli böyle uyuyorsa normal değil. Hasta kuşlar da sık uyuma halsizlik görülebilir. Kanatlı kuş veterinerine muayene ettirmenizi öneririm. Hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz varsa. Ayrıca kafes temizliğine çok dikkat edin. Tüneğiniz kirli.
Gebze'de yaşıyorum. Tüneklere çok dikkat etmemiştim genelde kafesin altını temizleyip sularını değiştiriyorum, dikkat etmem gereken başka şeyler var mı?

Geri