Dişi kuşum kızgın tuhaf sesler çıkarıyor

mıçıkuş

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 1-2 yaşları arasında dişi muhabbet kuşum aylardır videodaki gibi ses çıkarıyor evdeki erkek kuşla çiftleşmedi. petshopa gittim eş almam gerektiği söylendi ve kızgın erkek aldım. Yeni erkek kuşla dişi kuşu aynı kafese koydum. Dişi erkeği yanına yaklaştırmıyor ceresi kahverengi olmuş videoda belki belli olmuyordur. Ayrıca nefes alırken kuyruğu aşağı yukarı iniyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi youtube da vs hiç böyle ses çıkaran kuşla karşılaşmadım.

aynayla oynayan ilk erkek eşi onu kafesten ayırıp yerine yeni erkek kuşu koydum, kafeste ayna yok, tek tünek ve folluk var

Kuşun sesi haricinde;
Kafeslerde plastik değil, tahta tünek kullanmanız gerekir, ayak ve tırnak sorunlarının başlıca sebebidir.

Kafeslerde hiçbir şekilde ayna bulunmamalı. Eşi olsun veyahut olmasın. Kuşlar aynada ki görüntülerini başka bir kuş sanar ve onlara kur yapmaya çalışırlar. Bu kuşların psikolojisine ve eş tutma becerisine ciddi zararlar verir.

Kafes tabanında hiçbir zaman renkli kağıtlar kullanmayın. Kuşlar kemirip, zehirlenebilir.

Kafeste kalamar kemiği veya mineral blok da göremiyorum.

Bunların dışında kuşa ek besin olarak ne veriyorsunuz bilmiyorum ama gördüğüm bu ortamlarda kuşların üretim yapmaları sağlıklı değil. Yanlış anlamazsanız siz de çok bilgili birine benzemiyorsunuz ve üretim zor bir iştir. Çiftleşme dönemi, yumurtlama dönemi, kuluçka dönemi, yavruların yumurtadan çıkma zamanları, yavrunun büyümeleri, yavruların yeme düşmesi vesaire uzun bir dönem. Aynı zamanda ev ortamında da sık sık sorunların çıktığı bir dönemdir. Dişi kuş kur sesi yapıyor, sıkıntı yok.

Geri