Dişi kuşum şişik duruyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hikari
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hikari

Yeni Üye
Merhaba, kuşlarıma yeni kafes aldım galvaniz fakat bu kafeste dişi kuşumun eskisi kadar yemediğini fark ettim, o sıra bir şişik durmaya başladı bende şuan eski kafesinde bakıyorum. Yemediği için halsiz mi düştü bilmiyorum eskisi gibi değil. Şuan yemesinde hiç bir sorun yok çok şükür eski evinde yiyor ama bu şişik durması geçmedi, dışkısında bozukluk vardı sadece 1 gün Ge oral elektrolit verdim sonra dışkısı toparlandı gibi oldu 2 gün sonra yine vıcık dışkılamaya başladı.
IMG_20230426_091532_480x640.jpg

Üstteki dışkı oldukça büyük geliyor bana bazen güzel dışkı yapıyor bazen bozuk. Neşesi yerinde bazen de bu resimde olduğu gibi şişik duruyor
IMG_20230425_214146_480x640.jpg

Anormal kabarık duruyor. Bu arada aldığınız yeni kafes hiç uygun değil maalesef. Dairesel kafes almamalıydınız.
Yeni yapılmış dışkısını atar mısınız? Başka belirti var mı ve tünekte kısa bir video atsanız iyi olur

Yanlış okudunuz sanırım yuvarlak olan eski kafes. Üretim kafesi aldım ama kuşum orada çok az yiyordu doğru düzgün yemediği için eski kafesine koydum.
Kafesini temizledim ama bekliyorum halen dışkı yapmadı

Merhaba 🌸 gövdesini kontrol edin , sertlik var mı . Varsa kuruma hastalığı başlangıcı olabilir.

Anormal kabarık duruyor. Bu arada aldığınız yeni kafes hiç uygun değil maalesef. Dairesel kafes almamalıydınız.
Yeni yapılmış dışkısını atar mısınız? Başka belirti var mı ve tünekte kısa bir video atsanız iyi olur
Geceleri özellikle çok iyi dışkılamıyor
IMG_20230427_101031_480x640.jpg

IMG_20230427_101046_480x640.jpg

Çok uyuduğunu söyleyemem bazen birşeyleri kemiriyor, bazen böyle

https://streamable.com/3tlhrd
Bazen de kafasını gömüyor
ah yavrum benim ya ne kadar da güzel bir kuş. Allah uzun ömürler versin inşallah🤲🏻 bizim de bütün sıkıntımız böyle kabarık durma ile başladı. şu an ölüm döşeğinde😔 ne yapsam olmadı. siz en iyisi en iyi ihtimalden başlayın. hafif bir üşütme olduğunu varsayarak ishali için patates haşlayıp verin suluğuna da iki damla limon damlatın. bir iki gün öyle deneyin bakalım dışkısında bir değişim olacak mı diye. bir de kuşunuzun popo kısmına bakın. dışkı bulaşması varsa yüzde yüz ishaldir. aynı yerden hem çiş hem kaka geldiğini söylüyor veterinerler. dışkı bulaşması var ise ishal olduğuna emin oluyorlarmış. ben de bu bilgiyi daha yeni öğrendim… bir de kafesini sıcak tutun. kafesin üzerine onu çok da sıkmayacak şekilde bir şey atın. mümkün olduğunca duvar yanına ya da kapıya yakın yere koymayın. kafesten çıkarmayın. enerjisini harcamasına izin vermeyin. bol bol dinlensin yani. kafesin altını pis bırakmayın. benim önerebileceklerim bunlar.

Dışkısını yapar yapmaz ne renk?
Yeşil veya siyah hocam değişiyor, bazen güzel yapıyo bazen bozuk ama özellikle geceleri çok kötü yapıyo uyandığımda görüyorum
Havaların düzelmesini bekliyorum veterinere gitmek için yolda üşümesinden korkuyorum ama bu sene bahar gelmeyecek sanırım

Yeşil veya siyah hocam değişiyor, bazen güzel yapıyo bazen bozuk ama özellikle geceleri çok kötü yapıyo uyandığımda görüyorum
Havaların düzelmesini bekliyorum veterinere gitmek için yolda üşümesinden korkuyorum ama bu sene bahar gelmeyecek sanırım
Kuşunuzun birden fazla hastalığı olabilir. Siyah dışkı yapmasına ve kursak şişliğine istinaden iki konu bırakıyorum aşağıya. Güzelce kuşu üşütmeden götürmehe çalışın ancak kuşlardan anlayan bir yer olmasına mutlaka dikkat edin. Dışkı analizi yapılırsa ne ala

Siyah dışkı zaten normal dışkı değil mi hocam. Siyah dediğim şey yani bildiğimiz normal kuş kakası🙂 bazen normal dışkı yapıyor bazen de sıvılı yeşil

Kursağında sorun var gibi geliyor bana da😢

Siyah dışkı zaten normal dışkı değil mi hocam. Siyah dediğim şey yani bildiğimiz normal kuş kakası🙂 bazen normal dışkı yapıyor bazen de sıvılı yeşil

Kursağında sorun var gibi geliyor bana da😢
Siyah dışkı normal değil. Kurumuş dışkı rengi siyahsa normal. Popodan düşer düşmez kaka rengi siyahsa normal değildir.

Siyah dışkı normal değil. Kurumuş dışkı rengi siyahsa normal. Popodan düşer düşmez kaka rengi siyahsa normal değildir.
Evet dediğim o kurumuş siyah dışkı

Muhtemelen karaciğer yağlanması var hocam belirtileri çok benziyor popo kısmı karın kısmı da şişik yani tüm vücudu bayağı yağlı obez duruyor.

Evet dediğim o kurumuş siyah dışkı

Muhtemelen karaciğer yağlanması var hocam belirtileri çok benziyor popo kısmı karın kısmı da şişik yani tüm vücudu bayağı yağlı obez duruyor.
Sizin kuşunuzun kursağı şiş, karın kısmı değil. Hassas tartınız var mı kuşu tartabilir misiniz?

Hocam tartı maalesef yok ama büyük ihtimalle tartıda normal kuş kilosu çıkmaz, anormal çıkar, annemde gördü kilo mu almış bu diyor yani bariz bir sorunu var

Kuş kabarık duruyor dolayısıyla kilo almış gibi gözükebilir
Merkeze 1 saat uzaktayım veterinere giderken biraz tedirgin oluyorum kuşun üşüme ihtimalinden ötürü
Kuş taşıma çantasını kullandınız mı hiç soğuk havalardan korur mu yoksa ayriyeten çantayı sarmak mı gerekiyor acaba

Geri