dişi kuş kuluçkada ishal

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan btlbskn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

btlbskn

Yeni Üye
merhaba bir çift kuşum var. 1yavru vr bikaç yumurtası daha var ama 3gündür ishal. yavru olmadan önce ishal damlası verdim suyuna bugün elma sirkesi damlattım. suyu çok içiyo. prinç patates haşladım yemedi. normal yem yiyo. 3gün önce yumurta maması yaptım 1gün kafeste tuttum o dokunmuş olabilir birde erkek kuş yağlı tuzlu makarna yemişti biraz onu kustuysa dişiye dokunmuş olabilir mi, oda sıcaklığı iyi. yem yiyo su içiyo dediğim gibi sadece su gibi kaka yapıyo kağıt baya ıslanıyo, poposu temiz beyaz. veterinere götüremem yavru yumurta var zaten çok huysuz. birde 3gün önce yumurtaya yatarken bakalım dedik üstüne yuvanın kapağı değdi kıpırdamadı ama çok kızdı baya öttü ondan strese girmiş olabilir mi aslında 2günde 1 yuvaya bakıyorum hiç ellemedim yumurtaları ama beni ayakta görsün yuvaya kaçıyo, stresten ishal olmuş olabilir mi lütfen yardım

erkek kuşda iyi hali durumu sadece tünekte uyurken kuyruğu yere eğik duruyo gagasını gıcırdatıyo. bugün doğan yavrucukta çok viyaklıyo annesi yanında normal mi beslemiyormu acaba normal mi

Bir sürü sebep yazmıssınız.Hepsi ishale neden olabilir.Ve bunlar yüzünden ise ishal gecicidir...Eğer kusunuzda kabarıklık halsizlik hareketlerde anormallik yoksa müdahale etmeyin.günde 1 kere yavruyu besledi mi kursak dolu mu diye kontrol edin.Mamayı 1 gün yuvada tutmak hata olmuş daha kötü sonuçlara neden olabilirdi.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dişi çok stresli yavruya bakamıyorum ilk yavrusu çok ötüyo besliyomu bilmiyorum ayağa kalktığım gibi yuvaya fırlıyo, içindeyken yuvaya dokunur dokunmaz kızar gibi ötüyo. yavru dün 15.30da doğdu annesi beslmezse ne kadar yaşar, yada kaça kadar bekleyip müdahale ediyim, dediğim gibi annemiz çok stresli akşına mı bıraksak bilemedim

dişi çok stresli yavruya bakamıyorum ilk yavrusu çok ötüyo besliyomu bilmiyorum ayağa kalktığım gibi yuvaya fırlıyo, içindeyken yuvaya dokunur dokunmaz kızar gibi ötüyo. yavru dün 15.30da doğdu annesi beslmezse ne kadar yaşar, yada kaça kadar bekleyip müdahale ediyim, dediğim gibi annemiz çok stresli akşına mı bıraksak bilemedim
Günde 1 kere besledi mi diye kontrol edip baska bir müdahale de bulunmayın,akısına bırakın..Şimdide bakın yavrunun kursagına yavru kuş aç olmadan da viyaklar...anne kusta yavrusu olduktan normal olarak koruma içgüdüsü gelişti ama günde 1 kere kısa bir kontrolden birşey olmaz...

Günde 1 kere besledi mi diye kontrol edip baska bir müdahale de bulunmayın,akısına bırakın..Şimdide bakın yavrunun kursagına yavru kuş aç olmadan da viyaklar...anne kusta yavrusu olduktan normal olarak koruma içgüdüsü gelişti ama günde 1 kere kısa bir kontrolden birşey olmaz...

çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Geri