Dişi kuş erkek muhabbet kuşunu beğenmiyor mu?

Gypsynin annesi

Yeni Üye
Erkek muhabbet kuşum çekoslovak dişi için alırken İngiliz kırması dediler kuşlarım yaklaşık 3 yıldır aynı kafeste ama bir türlü çiftleşmiyorlar. Erkek kuş dişiyi besliyor bakım yapıyor ama dişiden bir karşılık göremedik. Birde ayna problemi var erkek kuşum aynaya epey düşkün 5 yıldır aynayla aşk yaşıyor dişide sürekli erkek bunu yaptığında erkeğe saldırıyor. Ama erkek kuşun çiftleşme girişimlerinde reddediyor biraz uzun oldu ama konuyu tam açıklamak istedim
DSC_0410_1.JPG
DSC_0402_2.JPG
.

1- İlk olarak dikkatimi çeken erkek kuşun gagası çok uzamış, anlıyorsanız siz kesin, yoksa anlayan birine götürün.
2- Kafeste ayna,oyuncak vs. bütün ıvır zıvırı çıkarın. Yemlik,suluk, tünek, yuvalık olsun kafeste sadece
3- Muhtemelen dişi kuş erkek kuşun şuanda ilgisini çekmiyor.
4- Ayırma yöntemi yapın erkek başka kafeste olsun dişi kuş başka kafeste olsun, birbirlerini görmesinler ama aynı odada olsunlar. erkek yuvalık takılı kafeste tek başına 15 gün kalsın. bu süre zarfında ikisininde yemine azıcık nijer tohumu ekleyin ve 3 günde bir yumurta maması verin. sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese atın.

Kesiyorum fakat aynı hızla tekrar uzuyor malesef. Tavsiyelerinizi en kısa zamanda uygulamayı düşünüyorum. Teşekkürler

Geri