Dişi kuş şişkinlik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kirke
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kirke

Emektar Üye
Öncelikle kuş benim arkadaşıma ait.Annesi bakıyordur ne zamandır bugün görüştüğümüzde durumundan bahsetti.Kitle yumuşakmış.Veteriner karaciğer kaynaklı yağlanma olabilir demiş.Uçabiliyormuş ve dışkıları normalmiş.Sizce ne olabilir ve önerebilceğiniz bir yardım var mı ?

Ekli dosyalar

• C86B39BD-44BF-4101-B265-E1CD1A61470B.jpeg
    C86B39BD-44BF-4101-B265-E1CD1A61470B.jpeg
    254.4 KB · Görüntüleme: 46
Kanatlıdan anlayan bir veterinerin bu kitleyi alması daha iyi olur

Önce başlığa baktım dedim "Yumurtlayacak mı?". Resme bi baktım abov. Bir bilgim yok ne yazık ki

Sanki kızgınlık yumurtası yapacakmış da orda kalmış gibi görünüyor. Anormal bir şişlik bu, nedenini bulamadım.

Kuşun eşi varsa ayırın çiftleşme olmasın. Çünkü çiftleşse dahil artık yumurta yapamayacak.

Kuşu büyük bir kafese alın imkan varsa salmaya alın. Acil olarak Koksidiyoz tedavisine başlayın. Uzun süren bir tedavidir büyük ihtimal şişliği kaybedecektir.

Antibiyotik
Vitamin
Antibiyotik
Vitamin
Probiyotik

Kuşun eşi varsa ayırın çiftleşme olmasın. Çünkü çiftleşse dahil artık yumurta yapamayacak.

Kuşu büyük bir kafese alın imkan varsa salmaya alın. Acil olarak Koksidiyoz tedavisine başlayın. Uzun süren bir tedavidir büyük ihtimal şişliği kaybedecektir.

Antibiyotik
Vitamin
Antibiyotik
Vitamin
Probiyotik
Tesekkür ederim ekran resmini alıp hemen gönderiyorum arkadaşa.

Rahatsız edicem ama aminesol kullanıyorlarmış ne önerirsiniz antibiyotik olarak ya da o yeterli mi? Tesekkür ederim.

aminosol bir işe yaramaz.

aminosol bir işe yaramaz.
Ama dışkıda siyahlaşma kabarma ya da halsizlik yokmuş ki..

Geri