Dişi kuş çok agresif

Muhabbetuna

Meraklı Üye
Merhabalar benim 1 çift muhabbet kuşum var erkek olan 3 4 senedir benleydi. Yanına 1-1.5 ay önce bir dişi aldık. Erkek kuşum çok iyi karşıladı. Hiç kavga etmediler ama dişi kuş erkek çok yaklaşınca baya vuruyo. Bazen sert vuruyo. Sonra erkek kuş ya kafesin tepesine yada tellere yapışıyor. Ama yine de erkek kuş dişinin yanına gidip kur yapmaya devam ediyo hatta ağzına yem kusuyo ara sıra. Dişi günde 3 4 kere yuvalığa giriyor. Ama erkeğe karşı böyle bi tepkisi var.Yemlerinde nijer ve kenevir, ayda bir hafta e vitamini takviyesi, kızıl daldarı, kalamar kemiği, kuş kumu, mineral blok kullanıyorum kafeste. Sizce başka ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Benim kuşumda da aynı problem. Var nasıl çözülür bilmem kalamar kemiği yarıya indi tık yok

Erkeği yuva takılı kafeste yalnız bırakın bir hafta kafese hükümetin ardından disiyi atın yanina

Yumurta mamasına harnup tozu atın 1 çay kaşığı. Sonra alllaaamm :)

Keçiboynuzu tozu aktarlarda olur . Abone olun sayfama yeni bilgilerle her ince detayı vereceğim

Kusu mümkün olduğunca doğal yetiştirin. Ben mamaya okaliptus yaprağı Türkiye'de garip dost da derler mamasina koyuyorum :)

Geri