Dişi Hareketli Erkrk Yavaş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan abayyni
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

abayyni

Meraklı Üye
Dişi kuşum 4 aylık hareketli daldarı veriyorum elimle mesela hıpızlı bitiriyor ve erkek olanın daldarısınıda yiyor erkek ise yavaş yemi gıdım gıdım yiyor erkek 2 aylık genelde çok iyi anlaşıyorlar birbirlerine yem kusuyorlar birbirlenin kafasını vs temizliyorlar fakat akşam saatleri g9remediklerinde birbirine değdiklerinde dişi korkuyo galiba hafifçe vuruyor erkeğe birde iş yemek olunca yibe dişi vuruyor hafifçe erkeğin hareketsizliğinin nedeni küçük olmasımı aldığımdan beri erkek hiç ötmüyordu ilk defa bugün haykırarak öttü dişide cevap verdi dişiye hep kusuyor dişide ona kusuyor

İnsanlar gibi düşünebilirsiniz kuşları da. 2 aylık bebekle 4 aylık bebek arasında epeyce fark olması doğaldır. Ayrıca karakterlerinin de farklı olması doğal.

Diğer konunuza yazdığım cevapta yazanları uygulayabilirsiniz. Veya buradakileri okuduktan sonra başka bir önerim olacak: Kuşları bence şimdiden ayırın. Çünkü anlattığınız durum, erkeğin gelişimini olumsuz etkileyebilir. İki kafesiniz olsun, ayda bir iki defa birkaç günlüğüne dişiyi erkeğin kafesine koyun. Yılbaşından sonra, çiftleşmeleri için temelli erkeğin kafesinde birleştirirsiniz.

Geri