Dişi erkek çiftleşme sorunsalı yardım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Osi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Osi

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar. Sarı olan erkek 8aylık mavi olan dişi tam yaşını bilmiyorum petshop tan aldım 8-9 aylık dedi.Erkek ve dişi bildiğim kadarıyla doğrumudur?Sürekli öpüşüyorlar. Yavruluk koyalı 3 hafta oldu dişi alıştı. elimi kafese soktuğumda direk yavruluğa giriyor erkekte yavruluğun başında bekliyor. elimi ısırıyor yaklaştırdığımda yavruluğun içerisine kuş kumu verdi petshop. ama suana kadar ciftlesme gozlemlemedim. ne yapmam gerekiyor olması için? (konu farklı yerde olabilir kusura bakmayın yeniyim)

DSC_1989.JPG DSC_2001.JPG DSC_1992.JPG DSC_1987.JPG DSC_1999.JPG DSC_1989.JPG DSC_2001.JPG DSC_1992.JPG DSC_1987.JPG DSC_1999.JPG

Son düzenleme:
Dostum dişi 8 aylıktan büyük. Ancak diğeri 3-4 aylık henüz. Kışın kuş kumu kullanmamanizi öneririm yumurtalari soğuk tutar. Hamster telaşı veya doğal talaş kullanabilirsiniz.

maşallah güzel kuşlar sarı olan erkek mavi olan dişi cinsiyet doğru siz fazla rahatsız etmeyin inşaAllah en kısa vakitte yavru alırsınız plastik tünek yerine ahşap tünek kullanın daha iyi olur. Yuvalığa girmesi çok güzel

Dostum dişi 8 aylıktan büyük. Ancak diğeri 3-4 aylık henüz. Kışın kuş kumu kullanmamanizi öneririm yumurtalari soğuk tutar. Hamster telaşı veya doğal talaş kullanabilirsiniz.
abicim erkek mayıstan beri bende mayısta aldığımda tüylü bir sekilde uçuyordu. 7ay olucak bende yani anlıcagın. o zaman talaş alayım yavruluğun içine. peki kızıştırma için ne yapmam gerekiyor

hocam erkek çekinik gen olduğu için cere rengi öyle o kadar ufak bir kuş değil yavru alınabilir her hangi bir sıkıntı olmaz.

maşallah güzel kuşlar sarı olan erkek mavi olan dişi cinsiyet doğru siz fazla rahatsız etmeyin inşaAllah en kısa vakitte yavru alırsınız plastik tünek yerine ahşap tünek kullanın daha iyi olur. Yuvalığa girmesi çok güzel

Plastik tünekleri yeni koydum abi. ahşap tünekler vardı boydan boya. o zaman onları takayım tekrar. kafestemi tutayım sürekli. arada salıyorum uçuyorlar ama cok zor topluyorum kafese

haftada iki kere yumurta maması verin içine yarım çay kaşığı keçi boynuzu tozu karıştırın iyi olur ben faydasını çok gördüm hala da görmeye devam ediyorum.

Plastik tünekleri yeni koydum abi. ahşap tünekler vardı boydan boya. o zaman onları takayım tekrar. kafestemi tutayım sürekli. arada salıyorum uçuyorlar ama cok zor topluyorum kafese
uçurma kardeşim yavru alma niyetin varsa eğer sen fazla rahatsız etme inşaAllah netice alırsın.

Kusura bakmayın göz çevresinde iris göremedim o yanılttı. Kizistirmak için havuç verin. Yumurtayi haşlayıp havuç bir miktar bebe biskuvisi biraz da yumurta kabuğunu ezerek katıp mama yapabilirsiniz. Ancak bu mamayi 2-3 günde bir verin fazlası yağlanma yapar ve yaptığınız mamayi 6 saatten fazla kafeste tutmayin bozulur.

haftada iki kere yumurta maması verin içine yarım çay kaşığı keçi boynuzu tozu karıştırın iyi olur ben faydasını çok gördüm hala da görmeye devam ediyorum.
yumurta maması dediğin ney abi tam anlamadım. önerdiklerinin linklerini paylaşma şansın varmı?

Uçmaması daha iyi olur ama varsa büyük bir salma kafeste tutun uçabilecekleri. Dişi yağlanma yapmamalı. Fazla mama fazla nijer tohumu yağlanma sebebidir. Tahta tünek daha iyidir ve varsa oval tünekler çiftleşme sırasında tutunmayi böylece döllenmeyi kolaylaştırır.

yumurta maması dediğin ney abi tam anlamadım. önerdiklerinin linklerini paylaşma şansın varmı?
bir adet haşlanmış yumurta sende bir takım kuş olduğu için yarısını kullan baç oarmak ucu kadar havuç ve yarım çay kaşığı keçi boynuzu tozu kullan kardeşim haftada iki kere fazla verme yağlanma olur kuşlarda.

Kusura bakmayın göz çevresinde iris göremedim o yanılttı. Kizistirmak için havuç verin. Yumurtayi haşlayıp havuç bir miktar bebe biskuvisi biraz da yumurta kabuğunu ezerek katıp mama yapabilirsiniz. Ancak bu mamayi 2-3 günde bir verin fazlası yağlanma yapar ve yaptığınız mamayi 6 saatten fazla kafeste tutmayin bozulur.

yanılma olabilir abicim sorun yok :)

Havucu tamamen rendeden geçirip mi vereyim yoksa ince rendelenmiş mi. haşlanmış yumurta kabuğu rendelenmiş havuç ve bebe biskuvisini karıştırıp veriyorum doğrumudur? Peki bunu verirken diğer yemlikleri çıkartayım mı ? 2 tane yemliğim var şuanda içeride

Şöyle anlatayım. Bir yumurtayı hasliyoruz. Çok ince şekilde doğruyoruz. Rendenin ince yerinden havucu rendeliyoruz. Yumurta kabuklarini da ufalayip katiyoruz. Süleyman beyin dediği gibi keçi boynuzu tozu da katabilirsiniz. Biraz da bebe bisküvisi katıp karıştırıp veriyoruz. Diğer yemlikleri çıkarmaya gerek yok ancak unutmayın 6 saatten fazla tutmayin ve haftada 2 kere verin sadece. Kuş kuluçkaya yattığında her gün vereceksiniz.

yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum bu akşam uygulamasını yapıcam yalnız bidahaki sefere koyabişlirim ancak keçi boynuzunu çünkü yakınımda aktar yok maalesef :)

Canınız sağolsun şart değildir ancak verimi iyidir. Umarım kucak kucak yavrunuz olur.

Geri