Devamı gelir mi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Alidgn23
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alidgn23

Meraklı Üye
Yumurtali çift aldım ilk gün sorunsuz yatiyordu yumurtaya bugün hic içeri dahi girmedi dışkı halen büyük yumurtada kalçasında acaba bugün yapar mı yoksa içinde eritir mi yumurtayi. Yeni çift olan kuşlarımda erkek olan dişinin üstüne çıkınca düşüyor zamanla alışırlar mı. Teşekkürler

Yer değişikliğinden dolayı girmiyor yuvaya ama yuvayla birlikte getirdim eve karanlıkta görmedi bise geldiği yerdeki kafes aynı kafes sadece ortam değişik ve başka çiftlerde var. Eski şişliği yok bugün yapmasi lazım di yumurtayı. Eritme gibi ihtimal olmasin ya

Stresden kaynaklı gecikmeler olabilir bunu bekleyip gormeniz lazim kıcı sis mi kuyruk atıyor mu bu gibi sonuclardan da tespit edebilirsiniz

Dışkı büyük kıçı şiş evet yürüyemiyor bile bazen kuyrukta sallaniyor ama inat işte yuvaya girmiyor. Şuan evde değilim sabah 5 te çıkıp akşam 7 de geliyorum belki yapmıştır. Ama yapmamişsa bidaha yapmaz demi bosa gider o yaptığı yumurta

İlk Kuluçka dan sanırım benim erkekte dişi eğildikçe sırtından atlıyor tabana düşüyor kafasına vurup kaldırıyor. Bir türlü eşleştiğini göremedim. 3 yumurtası var şuan erkek hiç yuvaya girmiyordu şimdi yuvaya da girmeye başladı kapı ağzından yem kusmayada başladı. Nezaman eşleşti ler nasıl yumurta yaptılar anlamadım gitti. Her şeyi biliyorlar bir tek eşleşmesi bilmiyorlar.

Benim erkek acemi cins kuşlar eş tutturana kadar 2.5 ay uğraştım çok şükür şuan çok iyi bir eş oldular ama daha birbirlerine alismadiklari için hangi pozisyonda duracaklarini bilmiyorlar zamanla olucaktir ama işte sabirsiziz biraz

Ikinci yumurtayi yapmamış yuvayada girmiyor. Dışkı halen büyük ama karnindaki şişlik eskisinden daha inik durumda. Ne yapmami önerirsiniz

Şişlik inmeye başladı ama dışkı halen büyük kanat düşük

Bugün yine çiftleştiler ama erkeğin zorlamasiyla. Alayim mi yumurtayi yuvadan 2. Kuluckami bekliyeyim

Geri