Denge kaybi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan smyy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

smyy

Yeni Üye
Herkese merhabalar
Muhabbet kuşum Pamuk 1.5 yaşında dişi
Uzun suredir ishali var fakat herhangi bir kilo ve istah kaybi yok
Eylül ayının ortasında denge kaybını gözlemledim ilk defa durduk yere tunekten düştü sonraki günlerde gözüm hep üzerindeydi 1 hafta sonrasinda gece bu düşmeler devam etti 2 3 güne bir genellikle gece 4 civarında düşüp çırpınıyordu 2 dakika sonrasinda normal haline dönüyordu veterinere götürdüm vitaform yazdı ve 1 hafta kullandık fakat ishali ve denge kaybi geçmedi son 3 4 gündür ucamamaya başladı tekrar vitamin vermeye başladım (aminoplus bir suluga 0.3ml) ishali geçti fakat ciddi denge kaybi devam ediyor sürekli başı dönüyor gibi kafasını sallıyor ayrica normal bir uyuma biçimi yok kafasını bükerek uyuyor veterinere götürdüğüm zaman dışkı testi yaptırdım salmonella yok demişlerdi herhangi bir parazit de yok dediler ama kusumun neden böyle olduğunu anlayamıyorum kesinlikle cereyanda ve soğukta kalmamasina dikkat ediyorum lütfen yardımcı olir musunuz

Merhabalar,
Travma olmuş olabilir mi? Kuşunuz uçarken kafasını bir yere çarptı mı? Bazı kuşlar çok su içtiği için dışkıları ishal gibi oluyor. Dışkı fotoğrafı olmadığı için birşey diyemem. Ayrıca gece uyurken tünekten düşüp çırpınması iyi değil, stres yapar böylece. Kanatlılardan anlayan veteriner hekime gitseniz aslında iyi olur kuşun yaşı genç.

Merhabalar,
Travma olmuş olabilir mi? Kuşunuz uçarken kafasını bir yere çarptı mı? Bazı kuşlar çok su içtiği için dışkıları ishal gibi oluyor. Dışkı fotoğrafı olmadığı için birşey diyemem. Ayrıca gece uyurken tünekten düşüp çırpınması iyi değil, stres yapar böylece. Kanatlılardan anlayan veteriner hekime gitseniz aslında iyi olur kuşun yaşı genç.
Kafes disindayken gözüm hep üzenlerinde oluyor carpma olasılığı düşük ama tabii bir ihtimal veterinere götürdüm ama kuşlardan anlamıyorlar yaşadığım şehirde kanatlı uzmanı yok maalesef eğer kuşum ocak ayına kadar dayanabilirse İstanbula goturecegim :( fotoğraf eklemeye çalıştım ama dosya fok büyük diyor nasıl ekleme yapabilirim

Kuşunuz nasıl oldu acaba aynı sorunu bende şuan yaşıyorum çok merak ettim

Geri