denge bozukluğu başladı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Glshkdmr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
kuşumda bi kaç gündür kanat titremesi vardı şimdide denge bozukluğu başladı. kalktıgımda kafes altındaydı ve yukarı cıkamıyodu ayak üstünde duramıyo tırmanamıyo sorunu nedir?

kuşumda bi kaç gündür kanat titremesi vardı şimdide denge bozukluğu başladı. kalktıgımda kafes altındaydı ve yukarı cıkamıyodu ayak üstünde duramıyo tırmanamıyo sorunu nedir?

İmkanınız varsa video ve fotograf yuklerseniz kuşun ve dışkısının bilenler yardimci olacaklardır.

video ve fotoğraf bunlar

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-07-19 at 11.35.43.jpeg
    WhatsApp Image 2019-07-19 at 11.35.43.jpeg
    98 KB · Görüntüleme: 50
  • WhatsApp Image 2019-07-19 at 11.35.42.jpeg
    WhatsApp Image 2019-07-19 at 11.35.42.jpeg
    116.8 KB · Görüntüleme: 46
kanat titretmesi genellikle kalp ritim bozuklugundan kaynaklanıyor ama siz lütfen bir veterinete götürün. muayen ettirin yavrunuzu.

Hocam kuşun ağı gitmiş bağı kalmış çabuk veterinere götürün

• Beğen
Tepkiler: Kca
veterinere götürecek durumum yok maalesef

Bakin her sey para degil. Kuslari muayene ucretp 30 lira ki bazi veterinerler para almitor. Arayin durumunuzu anlatin. Forumda tanıdığı olan veteriner vardir belki. Lutfen varsa tanidiginiz veteriner yardjmci olalim bu canı ölüme mahkjm etmeyelim

Yaşadığınız yerde veterinerlik fakultesi varsa onalra gidin lütfen

veterinere götürecek durumum yok maalesef

Kusura bakmayın da ben bu durumu asla anlayamiyorum. Sehrinizde veteriner olmaz ok anlarım ama köylerde bile var veteriner yani bu devirde. Yakın biyerde iyidir yada kötüdür o başka bir konu ama mutlaka vardır. Ben Adanada yasiyorum da mahallemde 4 tane veteriner var. Hiç biri de muayeneye ücret almıyor bir işlem yapılacaksa ozaman alıyorlar. Çok zor olmamalı yani götürmek. Haddimi asmak istemem ama bana cocuk yapıp da bakmamak gibi geliyor bu. Severken oynarken iyi ama hasta olunca imkanım yok. Karşınızdaki bir canlı onun da canı sizinki kadar kıymetli belki canı acıyor ağrısı var kendinize olunca koşa koşa acile gidiyorsunuz ama sabahi bile beklemeden.
Asıl konuya gelirsem; bana gore bu hayvanın tek sorunu kanat titremesi ya da denge bozukluğu değil. Dışkısı normal değil zaten. Kanatları düşük falan duruyor halsiz gibi. Lutfen sehrinizde anlayabilecek bir veterinere en azından bi goturup gösterin bakalım ne diyecekler. Selam verince tüm paranızı almıyorlar yani bir bakar enazindan. Kafamıza göre hastalık teşhisi koymamız çok doğru olmaz. Ama denge kaybı salmonellada e-colide oluyor ileri evrede diye biliyorum. Yani çok ciddi bir şeyi de olabilir. Siz şimdilik suyuna 2 3 damla sirke damlatin. Normalde vitamin veriyormusunuz? Pek iyi görünmüyor bugün bitmeden götürün bence ciddi bir seyi varsa doğru ilaç verilsin bir an önce tedaviye başlansın.

bakamıyorsanız anlamayınız, ölüme mahkum etmeyin hayvanları

video ve fotoğraf bunlar

Bence yetersiz beslendiği için vitamin mineral eksikliği var. Benim tavsiyem güzel 1 vitamin al ve düzenli kullan, yemi açık yem kullanıyorsan kapalı yeme geç içeriği daha zengin olan 1 yem al. Ve düzenli probiyotik kullan. Suyunu günlük tazele. Taze sebze ve yumurta maması da arada vermeye çalış.

Vitamine gelince Supradyn All Day suda eriyen tablet versiyonundan alıcaksın, bir tabletin 10'da 1'ini aşağı yukarı 1 leblebi büyüklüğünde bir parça kopar tam dolu sulukta erit ver kuşa.

Bu vitamini 3 günde 1 kullan şimdilik, 2 hafta sonra haftada 1 kullanabilirsin.

Supradyn All Day'in içeriği ise şöyle;

Vitamin İçeriği;

A Vitamini
C Vitamini
D Vitamini
E Vitamini
K Vitamini
B1 Vitamini
B2 Vitamini
B3 Vitamini
B5 Vitamini
B6 Vitamini
B12 Vitamini

Mineral İçeriği;

Kalsiyum
Magnezyum
Selenyum
Demir
Çinko
Manganez
Bakır
İyot

Onun dışında düzenli probiyotik kullanman lazım, ben ev yapımı yoğurt suyu kullanıyorum. 2 haftada 1 bir suluğa 1 yemek kaşığı katıcaksın.

Önce bu dediklerimi yap bi toparlasın kuş, daha sonra tekrar gelişmeleri yaz.

• Beğen
Bence yetersiz beslendiği için vitamin mineral eksikliği var. Benim tavsiyem güzel 1 vitamin al ve düzenli kullan, yemi açık yem kullanıyorsan kapalı yeme geç içeriği daha zengin olan 1 yem al. Ve düzenli probiyotik kullan. Suyunu günlük tazele. Taze sebze ve yumurta maması da arada vermeye çalış.

Vitamine gelince Supradyn All Day suda eriyen tablet versiyonundan alıcaksın, bir tabletin 10'da 1'ini aşağı yukarı 1 leblebi büyüklüğünde bir parça kopar tam dolu sulukta erit ver kuşa.

Bu vitamini 3 günde 1 kullan şimdilik, 2 hafta sonra haftada 1 kullanabilirsin.

Supradyn All Day'in içeriği ise şöyle;

Vitamin İçeriği;

A Vitamini
C Vitamini
D Vitamini
E Vitamini
K Vitamini
B1 Vitamini
B2 Vitamini
B3 Vitamini
B5 Vitamini
B6 Vitamini
B12 Vitamini

Mineral İçeriği;

Kalsiyum
Magnezyum
Selenyum
Demir
Çinko
Manganez
Bakır
İyot

Onun dışında düzenli probiyotik kullanman lazım, ben ev yapımı yoğurt suyu kullanıyorum. 2 haftada 1 bir suluğa 1 yemek kaşığı katıcaksın.

Önce bu dediklerimi yap bi toparlasın kuş, daha sonra tekrar gelişmeleri yaz.

Yoğurt suyunu nasıl kullanıyorsunuz? Bu evde yaptigimiz normal yogurdumuzun suyu dimi dibindeki? Kaç güne bir veriyorsunuz bunu?

Yoğurt suyunu nasıl kullanıyorsunuz? Bu evde yaptigimiz normal yogurdumuzun suyu dimi dibindeki? Kaç güne bir veriyorsunuz bunu?

Evet evde yaptığımız yoğurdun üstünde biriken su. Ben iki haftada bir veriyorum, bir suluğa 1 yemek kaşığı katıyorum. Ama haftalıkta verilebilir, haftalık vericeksen bir suluğa bir tatlı kaşığı yeter.

Yoğurt suyu en doğal probiyotiktir ve çok faydalıdır, ancak ev yapımı olucak! Markette satılan yoğurtlar katkılı olduğu için önermiyorum.

• Beğen
ayrıca siz benim ne kadar çok uğraştığımı bilmeden yargılayamazsınız. Emin olun kendimden çok mavişimi düşündüm kendimce birşeyler yapmaya çalıştım fakat yanılmışım.

kuşumun her türlü temizliğini yapıyorum her dakika gözüm onlarda hastalığının bu kadar ilerleyebileceğini düşünmemiştim

kuşumun her türlü temizliğini yapıyorum her dakika gözüm onlarda hastalığının bu kadar ilerleyebileceğini düşünmemiştim

Malesef hiç farkettirmiyorlar ve artık hastalık çok ilerlediğinde anlayabiliyoruz. Bunun için ısrarla herkes goturmenizi önermisti zaten. Beklediğimiz her zaman onlara zarar. Ben onu genel yazdım sizin sebebinizi bilemem ama sürekli aynı cümleler oluyor; veterinere götüremem, para istiyor veremem tarzında cümleler. Lafımız direk size değildi yani geneldi. Veterinerden sonra bilgilendirirsiniz bizi de.

Geri