Dal darı ve Kuş Kumu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan oznltnl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

oznltnl

Yeni Üye
Merhabalar,
kuşumuzu alalı bir hafta oluyor. El alıştırmalarına başladım gayet iyi gidiyor. Parmağıma geliyor ödüllendirmek için dal darı teklif ediyorum yemiyor. Henüz yeni yeme düşmüş yavru demişti arkadaşlar bu forumda, daha bilmiyormu ne olduğunu beğenmedimi dal darıyı pet shopdan aldım. Bir de kuş kumu aldım sindirimi kolay olsun diye onuda ayrı bir yemliğe koydum uzun bir süre teklif ettim ama onu da yemiyor. Yardımlarınızı rica ederim.

Ben kuş kumunu yeme karıstırdım yem yerken onuda yiyor deneyebilirsiniz

Kumu ihtiyacı oldukça tüketir sürekli yemez zaten dal darıyıda alışınca yicektir ama çok fazla vermeyin yağlanma yapar haftada bir ödül mahiyetinde verirsiniz

Kuş kumunun ayrı kapta olması gerekir.
Yeme karıştırılması yanlıştır.
Meyve parçacıkları verin bence ödül mahiyetinde.
Hem onu didiklerken elinizde daha uzun süre geçirir.

kamene katılıyorum.meyve parçalarını elinizin içinden yemekten korkuyorsa ben kuşum parmagımdayken agzımda meyveleri çignedim dudaklarımın arasında beklettim yavaş yavaş yaklaştırdım kendime.o zamanlar 60 70günlük yavruydu dün akşamda dahil olmak üzere elma ve havucu hala agzımdan yiyor.agzımda birşey varken çılgına dönüyor banada ver der gibi hıphızlı hareketler yapıyor :D kuş kumu için her kuş her kumu sevmeyebiliyor galiba iyi kaliteli olmasıda gerekiyormuş.dal darı ayda birkaç kere verin hiç olmadı kafes tabanına koyun o kendisi keşfedecektir.ben öyle yapmıştım elimden ve kafese asınca yememişti yere koyunca zamanla yemişti.fazlası zararlı diye biliyorum

Geri