Dal darı ishal yapar mı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emreoz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emreoz

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar,

Kuşumun kafesinde Kızıl dal darı bıraktım bütün gün yemiş güzel arada pelet yem de veriyorum ayrıca kuruma Hastalığı için ilaç devam ediyor antibiyotik biteli ise 3-4 gün oldu. Gece yaptıkları dışkılar tamamen normaldi ancak Sabah ishal başladı. Acaba dün dal darı çok yediği için mi böyle oldu dışkısı anlamıyorum. Neşesi de yerinde gibi duruyor. Bir fotoğraf atıyorum yardımcı olabilir misiniz bu dışkı normal mi ?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    5.2 MB · Görüntüleme: 280
Alakası yok. İdrar o beyazdır. İshal değil ama hafif cıvık gibi.

Bahsettiğiniz beyaz kısım ürattır. İdrar asidi kristalleridir. İdrar, yani urine o etrafındaki ıslaklıktır. Genelde şeffaf olur fakat beslendiği yemler ile birlikte renginde hafif değişmeler olabilir.

Fazla su tükettiğinde veya sulu meyveler yediğinde idrar fazla olup, dışkıyı biraz cıvıklaştırabilir. Dışkı toplu duruyorsa ishal değildir. Eğer dağılmış, ürat ve dışkı birbirine karışmış biçimde ise ishal diyebiliriz.

Gün içinde toparladı şimdi daha iyi hafif cıvık mı onu tam anlamıyorum. Sabah yaptığı birkaç tanesi dediğiniz gibi sırf suya yakındı, korktum baya ancak arada sırada bu tip dışkı da normal olabilir o zaman?

Dal Darı yiyince normalden daha çok su içiyor neden anlamıyorum. Darıyı geceye kadar kafeste bırakmıştım belki gece çok susamış çok su içmiş olabilir mi?

Sulu gıdalardan sonra veya banyodan sonra bu tarz dışkılar yapabiliyorlar. Bu hastalık değil, anlık bir durumdur.

Bu dışkı sürekli aynı ise, kuşta halsizlik, ilgisizlik var ise o zaman korkmalıyız.

Geri