Dal Darı Bit

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Smldgny
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Smldgny

Yeni Üye
Selam arkadaşlar petshopfan dal darı aldım bundan 1,5 ay önce kafese taktım kafesi bit sardı bu haftada takıyım dedim sabah kafes temizliği için tülü çıkarırken birde baktım tülü siyah böcekler sarmış kuşlara baktım kanat altlarına onlarda bişey göremedim hemen kafesi dezenfenkte ettim tülü attım benim sorum daldarıda bit olma olasılığı var mı?

Daldarıda olma olasılığı var, Kafese dışarıdan bir kuş temas ettiyse ondan geçme olasılığı var, hijyen şartlarına gereken önemin gösterilmemesi olasılığı var. Bit konusunun ucu açık... Kuşlarda bişey göremedim diyorsunuz ama gidin pet shoptan bit ilacı alıp kullanın. Kafeste varsa kuşta zaten vardır...

şu yazıyı okuyun...

http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kirmizi-bitlerle-basim-belada.50703/

Son düzenleme:
Daldarıda olma olasılığı var, Kafese dışarıdan bir kuş temas ettiyse ondan geçme olasılığı var, hijyen şartlarına gereken önemin gösterilmemesi olasılığı var. Bit konusunun ucu açık... Kuşlarda bişey göremedim diyorsunuz ama gidin pet shoptan bit ilacı alıp kullanın. Kafeste varsa kuşta zaten vardır...

şu yazıyı okuyun...

http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kirmizi-bitlerle-basim-belada.50703/
Kuşlarımı ilaçlarım zaten düzenli olarakta ilaçlarım pit sprey ile

Gönderdiğim linkte kahraman abi açıklamış yazısını oku umarım tez zamanda kurtulursun.
aman ya evlerden ırak....

Onlar muhtemelen bir değildir ama ne olursa olsun önlem almalısınız. Dezenfektan kullanarak temizlik yapıp avimec ya da vilmectin kullanmanızı tavsiye ederim. Petshoplar son derece sağlıksız yerler. Hem besin maddeleri hem de birçok hayvan bulunduğu için bunlardan istifade etmeye çalışan böcekler, temiz olmayan petshopları istila ederler. Ben de bilmediğim bir yerden banyoluk almak zorunda kaldım, eve gelip poşetin içine bakınca bahsettiğiniz böceklerden yüzlerce olduğunu gördüm. Benim gördüklerim bit değildi, sizinki de sanırım bu böceklerdendir.

Geri