Daha alışmayan kuşların kafesini temizleme

ClydeShelton

Meraklı Üye
Kuşlar daha dün geldi çift oldukları için kafesi baya pisletmişler nasıl temizleyeceğim elimden kaçıyorlar yakalayıp başka kafese koysam korkmazlar mı ?

kafesin altı çıkmıyormu neden kuşları tutup başka yere koymak istiyorsunuz? dün gelen kuş nekadar pislik çıkartabilir? her gün kafes temizliğimi yapacaksınız böyle?

kafesin altı çıkmıyormu neden kuşları tutup başka yere koymak istiyorsunuz? dün gelen kuş nekadar pislik çıkartabilir? her gün kafes temizliğimi yapacaksınız böyle?
Suluklarını takarken biraz damlattım yem falan da döküldü acemilikten kafesin altı çıkıyor ama uğraşmama rağmen çıkartamadım çok zorlasam da baya bi sarsıntı olacak

kuşları yakalayıp başka yere koyarsanız daha çok sarsılacaklar emin olun. siz altını çıkartmaya çalışın bence. kuşlar tüneklerinde dururlar. her seferinde kuşları yakalamak iyi değil. zaten mümkün mertebe avuçlamayın kuşları en sevmedikleri şeydir. strese girebilirler.

Zaten yeni gelmişler, elinizle tutup almaya çalışırsanız daha çok korkacaklar. Bütün kafeslerin tabanı kolayca çıkar aslında, sizinki neden çıkmadı merak ettim. Sadece tabanını çıkarıp temizleyin, kuşlar telli bölümde kalsınlar.

Geri