Dışkısıni yiyor

Tatlı kuşum

Yeni Üye
Merhablar,Kuşum dışkısıni yiyor resmen baktım araştırdım mineral ve vitamin eksikliği olabilirmiş bende hemen aldım bide gaga taşı ve kuş kumu ama hayla dışkısını yiyor kafeste ızgara var zehirlenerek ölecek diye korkuyorum ne yapmalıyım

Sağlıklıysa bi şey olmaz diye biliyorum ama yememeli yine de bıraktırmanız gerek mineral blok aldınız mı yoksa aldığınız gaga taşı bu alçıdan olanlardan mı
Mineral dediğim suya damlatilan kafeste ızgara var insallah bir şey olmaz gaga taşı dediğim gagasını kaşıdığı

Mineral dediğim suya damlatilan kafeste ızgara var insallah bir şey olmaz gaga taşı dediğim gagasını kaşıdığı
Mineral blok da alın. ızgara olsa da yiyebilir hepsi ızgaranın altına düşmediği için. Talaş alabilirsiniz. günlük olarak da temizleyin altını

Bazı kuşlar merakına yiyor. Benim kuşum küçükken daha fazla didekliyordu büyüdü hala arada iner tele yapışanlara gaga değdirir. Kuşta hastalık yoksa dışkısından hastalık buluşmaz derler ama bence her türlü pisşik olduğundan mikrop kapabilir. Dışkısıyla uğraştığında yüksek sesle hayır diyin zamanla sesinize tepki verir. Dışkısına gittiğinde mutlaka ilgisini başka şeye çekin. Alışkanlık kazanınca maalesef inadına yapabiliyorlar

Bazı kuşlar merakına yiyor. Benim kuşum küçükken daha fazla didekliyordu büyüdü hala arada iner tele yapışanlara gaga değdirir. Kuşta hastalık yoksa dışkısından hastalık buluşmaz derler ama bence her türlü pisşik olduğundan mikrop kapabilir. Dışkısıyla uğraştığında yüksek sesle hayır diyin zamanla sesinize tepki verir. Dışkısına gittiğinde mutlaka ilgisini başka şeye çekin. Alışkanlık kazanınca maalesef inadına yapabiliyorlar
Ek olarak kafeste var mı bilmiyorum ama kafes içinde oyalanacağı, ilgisini çeken oyuncak asarsanız faydalı olabilir. Aşağıya gitmeyip oyuncakla ilgilenir

Evet haklısınız kuşum yemeye çalışınca yapma yapma diye bağırıyorum yemesin diye kafesten çıkartıyorum

Evet haklısınız kuşum yemeye çalışınca yapma yapma diye bağırıyorum yemesin diye kafesten çıkartıyorum
Aynısını bende yapıyorum çünkü artık benim hayır dememe aldırmıyor, baştan otorite koymak lazım sonra sahiplerini dinlemiyor bu yaramazlar 😅

Geri