Dışkısı arkasına yapışıyor.

kubralkis

Meraklı Üye
2 gün evvel ilaç tedavisine başladım, dışkı çok sulu ve dağınıktı şu an biraz düzeldi fakat dışkısı hala arkasına yapışıyor, kakasını yapmakta da zorlanıyor ve sürekli aşağıya inip dışkısını yiyor.
-konu ile alakasız ama bir sorum daha olacak, elime alıştı kafese soktugumda geliyordu dışarı çıkarıyordum başını ve gövdesini sevdiriyordu. Elimi masaya koyuyordum kendiliğinden çıkıyordu elime. hatta bazen elimden indiriyorum tekrar çıkıyordu, şimdi ise parmağımı kafese soktugumda geri çekiliyor. Güvenini kıracak bi şey de yapmadım onun dışında kafeste çok hareketli zaten. Sanırım bana küstü

dışkısını altına peçete sererek takip edin ve birde fotoğraf paylaşırsanız daha iyi olur dışkısının yapışması ishal olduğunun belirtilerinden biridir ve eğer ki ishal ise kuş için ağır bir durum ve acı çektiği için gelmek istemeye bilir .

Hangi tedaviyi uyguluyorsunuz ve ne şekilde ?

dışkısını altına peçete sererek takip edin ve birde fotoğraf paylaşırsanız daha iyi olur dışkısının yapışması ishal olduğunun belirtilerinden biridir ve eğer ki ishal ise kuş için ağır bir durum ve acı çektiği için gelmek istemeye bilir .
Önceden dışkısı birinci resimdeki gibiydi şu an böyle, ve evet hepsini bir arada uyguluyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20171007_125721.jpg
    IMG_20171007_125721.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 75
  • IMG_20171011_011659.jpg
    IMG_20171011_011659.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 75
Tam belli olmadı ama

Ekli dosyalar

• IMG_20171010_223819.jpg
    IMG_20171010_223819.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 57
Aslında dışkılara göre pek ishal denemez gibi gördüm ve bakteriyel herhangi bir durum yok gibi bence sadece probiyotik kullanmanız yeterli olacaktır.

Önceden dışkısı birinci resimdeki gibiydi şu an böyle, ve evet hepsini bir arada uyguluyorum.
Dışkısı düzeliyor. Zamanla yapışma sorunu da ortadan kalkacak. İlaca devam edin 5 gün. Ve 4. Gün dezenfekte edin kafesi ve temas ettiği her ne varsa.

Dışkısı düzeliyor. Zamanla yapışma sorunu da ortadan kalkacak. İlaca devam edin 5 gün. Ve 4. Gün dezenfekte edin kafesi ve temas ettiği her ne varsa.
Tamam, çok sağolun yardımınız için. Bir de odam biraz soğuk, üşümesin diye hırkamla kafesini örtüyorum en az ne kadar sıcaklıkta olması gerekiyor? Benim odam 16 derece.

16 derece onlar için ideal sıcaklık. Üşümesinden korkmayın. -5 dereceye kadar sorun yok. Yabani kuşlar -20 derecelerde bile yaşıyorlar. Yabani muhabbetler de dahil. Yeterki cereyanda kalmasınlar..

Geri