Dışkıları un etrafı sarı nedeni nedir ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan limon41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

limon41

Yeni Üye
Sultan papağanım var dışkısını yapıyor idrar kısmı beyaz düşüyor ama sonradan beyaz peçete de sarı ya da yeşile doğru yayılıyor. Arada bi poposuna yapışıyor dışkısı. Ne yapabilirim?

Lekeli idrar normal değil. İdrar berrak olmalı. Ama tabii ilaç kullanıldı ise yem ve su harici gıdalar verildiyse takviye vs dışkıda farklılık olabilir. Yem ve su harici bir şeyler verdiniz mi?
İçme suyu olarak ne veriyorsunuz? Banyo yaptıysa hangi su kullanıldı çeşme-arıtma ?
Evde çiçek kemirdiği oldu mu? Cereyana maruz kaldı mı? Az su mu içiyor?
İştah durumu nedir? Kuşunuz kaç yaşında ve ağırlığı nedir?

Sultan papağanı 90 gram şuan 1 yaşında. Bir kuşçu parazit var dedi sarımsaklı su kürü ve sirkeli su kürü yaptık. Ama onlardan önce de böyleydi. Çiçek falan kemirmedi. Yem ve su harici bişey vermedim ve uzun zamandır böyle. İçme suyu kaynatıp soğutulmuş su veriyorum. Cereyanda da bırakmıyorum. Normal içiyor suyunu.
Lekeli idrar normal değil. İdrar berrak olmalı. Ama tabii ilaç kullanıldı ise yem ve su harici gıdalar verildiyse takviye vs dışkıda farklılık olabilir. Yem ve su harici bir şeyler verdiniz mi?
İçme suyu olarak ne veriyorsunuz? Banyo yaptıysa hangi su kullanıldı çeşme-arıtma ?
Evde çiçek kemirdiği oldu mu? Cereyana maruz kaldı mı? Az su mu içiyor?
İştah durumu nedir? Kuşunuz kaç yaşında ve ağırlığı nedir?

Sultan papağanı 90 gram şuan 1 yaşında. Bir kuşçu parazit var dedi sarımsaklı su kürü ve sirkeli su kürü yaptık. Ama onlardan önce de böyleydi. Çiçek falan kemirmedi. Yem ve su harici bişey vermedim ve uzun zamandır böyle. İçme suyu kaynatıp soğutulmuş su veriyorum. Cereyanda da bırakmıyorum. Normal içiyor suyunu.
İlk berrak düşüyor sonradan bu şekilde kuruyor peçete de sebebi nedir sizce parazit yapar mı

Sarımsak kanatlı hayvanlar için tavsiye edilmez,sirke de önerilmiyor. Probiyotik alın bir kullanın 3 gün art arda,sonra bakalım gelişmelere. Probiyotik olarak Röhnfried Entrobac öneriyoruz 15 gr almanız yeterli olur. Karadenizpetten alabilirsiniz isterseniz. Ayrıca Sedochol'da elinizde olsun derim ben karaciğer için.
Gervit, Entrobac,BT Amin Forte ve Sedochol temel ürünler.

Bunların hepsi elimde var zaten. Entrobac kullanıyorum düzelir gibi oluyor tekrarlıyor. Ne yapacağımı bilemedim ☹️ Diğer vitaminleri de düzenli kullanıyorum haftalık. Sedochol kullanmıyordum ama gerek var mı sizce?
Sarımsak kanatlı hayvanlar için tavsiye edilmez,sirke de önerilmiyor. Probiyotik alın bir kullanın 3 gün art arda,sonra bakalım gelişmelere. Probiyotik olarak Röhnfried Entrobac öneriyoruz 15 gr almanız yeterli olur. Karadenizpetten alabilirsiniz isterseniz. Ayrıca Sedochol'da elinizde olsun derim ben karaciğer için.

Bakteriyel bişey olabilir mi peki sizce o durumda ne yapmam gerekir. Uzun zamandır geçmiyo çünkü. Ama yemesi içmesi keyfi yerinde. 3 gün entrobac kullansam bile düzeliyo sonra tekrarlıyor çünkü

Bunların hepsi elimde var zaten. Entrobac kullanıyorum düzelir gibi oluyor tekrarlıyor. Ne yapacağımı bilemedim ☹️ Diğer vitaminleri de düzenli kullanıyorum haftalık. Sedochol kullanmıyordum ama gerek var mı sizce?

Ne düzende ne ölçüde kullanıyorsunuz?
(Sedochol kullanılmalı)

Pazartesi entrobac Perşembe gervit cumartesi BT amin Forte. Ama 3 haftadır falan kullanmıyorum dışkıları ondan dolayı mı öyle diye. Onlarla alakalı değilmiş. Sedochol nasıl kullanıyım peki

Pazartesi entrobac Perşembe gervit cumartesi BT amin Forte. Ama 3 haftadır falan kullanmıyorum dışkıları ondan dolayı mı öyle diye. Onlarla alakalı değilmiş. Sedochol nasıl kullanıyım peki

Gervit ve Bt Amin Forte arasında 3-4 gün mesafe olmalı. Hatalı kullanılırsa karaciğeri yorabilir. O yüzden doğru programda vermek lazım vitamin grubunu.

Gervit ve Entrobacı her hafta 1 kez verin. BT Amin Forte'yi tüy dökme döneminde haftada 1 kez verin,tüy dökme dönemi harici 15 günde bir kez verebilirsiniz Sedochol'le dönüşümlü olarak.

1. Hafta
Pazartesi Gervit, Salı sade su, Çarşamba Entrobac probiyotik, Perşembe sade su,Cuma BT Amin Forte,Cumartesi ve Pazar sade su.

2. Hafta
Pazartesi Gervit,Salı sade su, Çarşamba probiyotik, Perşembe sade su, Cuma Sedochol, Cumartesi ve Pazar sade su

3.Hafta
Pazartesi Gervit, Salı sade su, Çarşamba Entrobac probiyotik, Perşembe sade su,Cuma BT Amin Forte,Cumartesi ve Pazar sade su.

4. Hafta
Pazartesi Gervit,Salı sade su, Çarşamba probiyotik, Perşembe sade su, Cuma Sedochol, Cumartesi ve Pazar sade su

Sedochol ve Bt Amin Forte dönüşümlü verilsin,yani bu programdaki gibi,bu hafta BT Amin Forte verildiyse diğer hafta BT Amin Forte verilmeyip Sedochol verilsin.

Geri