Dışkıda baloncuk ve ayak tutulması

irene adler

Yeni Üye
Merhabalar, erkek kuşumda birkaç hafta öncesinde poposundan karnına doğru bir alanda hafifçe bir şişkinlik ve sol ayağında tutulma oldu. Tümör, kist benzeri bir durumdan şüphelendim; ancak o bölgede belirgin bir şişlik tespit edemedim. Bu süreçte iştahı, su içmesi, hareketlerinde fazla bir değişikli olmadı. Sadece biraz daha uykuya meyilli, uçmaya ise hevessiz gibi. Sol ayağına basabiliyor fakat o ayağıyla başını kaşıyamıyor. Dışkısı da bu üç güne kadar arada bir ishal şeklinde ama genellikle normaldi. Ayağında bir problem olabileceğini düşünerek Tollisan med tollyamin forte ve dışkısı için de probiyotik (entrobac) kullandım. Probiyotik kullandığımda hareketlerinde artış ve rahatlama olduğunu fark ettim ve haftada iki-üç olacak şeklinde sıklığını arttırdım.
Son üç gün içerisinde dışkısında bozulmalar başladı. Gündüzleri daha normalken geceleri ishal olmaya başladı ve arada da dışkısında baloncuk görmeye başladım. Bu baloncuğa peçeteyle dokunduğumda ise ince bir zar gibi bir şey olduğunu gördüm. Bağırsak enfeksiyonu ya da mantar olduğunu düşünüyorum. Dışkı kültürü için bugün bir veterinerle konuştum ancak hem sonuçlar çıkana kadar ne yapmalıyım hem de hangi ilaçları kullanmalıyım diye sizlere sormak istedim. Günlerdir forumu tarıyorum ancak size sormadan bir ilaç kullanıp durumu kötüleştirmek istemedim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2022-06-21 at 12.21.14.jpeg

Son olarak danıştığım bir kuş üreticisi Flagyl şurup 125 önermişti, kullanmalı mıyım?

Tamamdır yarın gün içinde güncel fotoğrafları da eklerim, çok sağ olun. Tutulma 3 hafta kadar önce başladı. O ara hava biraz dengesizdi, ilk bi üşüttü gibi oldu, vitaminle vs tam toplandı derken ayağı başladı bu kez de.

Bugün veterinere de gittim. Altındaki peçeteden tahlil yaparlar belki diye. Ama oğlumun da o sırada orda olması gerekiyormuş, öyle olunca yaptıramadım. Vet hafta sonuna kadar kullanması için penisilin verdi bi şırıngada. Ama çok güven veren bi yer olmadığından henüz kullanmadım.

Bugün veterinere de gittim. Altındaki peçeteden tahlil yaparlar belki diye. Ama oğlumun da o sırada orda olması gerekiyormuş, öyle olunca yaptıramadım. Vet hafta sonuna kadar kullanması için penisilin verdi bi şırıngada. Ama çok güven veren bi yer olmadığından henüz kullanmadım.
Şırınganın fotoğrafını atabilirmisiniz

Geri