dışkı

Betülçelik

Yeni Üye
merhaba. uyurken böyle yeşil lekeli dışkı yapması normal mi 🙁

Ekli dosyalar

• 8771F026-6D2B-4B58-BEBF-E3D7CD89B16D.jpeg
    8771F026-6D2B-4B58-BEBF-E3D7CD89B16D.jpeg
    616.7 KB · Görüntüleme: 18
Gün içinde nasıl gözlemlediniz mi. Birkaç gün yem ve su haricinde bir şey vermeyin. Bazı durumlarda diski gece farklı gündüz kafes dışında farklı olabiliyor. Yeşillik sebze meyve vermeyin bu aralar üç gün takip edin dışkıyı.

gün içinde normal de yapıyor suluda. ama gece böyle. ne gibi sorun olabilir :(

Gün içinde nasıl gözlemlediniz mi. Birkaç gün yem ve su haricinde bir şey vermeyin. Bazı durumlarda diski gece farklı gündüz kafes dışında farklı olabiliyor. Yeşillik sebze meyve vermeyin bu aralar üç gün takip edin dışkıyı.
gün içinde normal de yapıyor suluda. ama gece böyle. ne gibi sorun olabilir :(

:(

Ekli dosyalar

• EF2223DD-CFD9-4842-8EAD-29580866899C.jpeg
    EF2223DD-CFD9-4842-8EAD-29580866899C.jpeg
    871.4 KB · Görüntüleme: 16
Dışkıların bu kadar değişkenlik göstermemesi lazım. Sadece gece mi bu şekilde gündüz dışkısı nasıl peki gün içinde biraz detay verir misiniz.

Evet biraz detay vermeniz lazım. Gündüz enerjisini nasıl? Gün içinde neler yiyor? Gündüz dışkısını da atın hatta. Entrobac marla probiyotik temin edin. Kuş muhtemelen gece hareketsiz kaldığı için dışkı değişimi yaşıyor ama yinede pek normal değil. Bu arada enerjisi, keyfi, yeme içmesi normalde gece dışkı değişimi çok da kafaya takmamak gerek. Çünkü benim kuşumunda bu şekilde olduğu oluyor. Yani sadece gece farklılığı. Siz probiyotik temin edip, sorulara yanıt verirseniz memnun oluruz.

kuşumun enerjisi yerinde fakat alışkın kuşların hastalandığında gizlediğini okumuştum o yüzden korkuyorum. genelde dal darı, tohum yem ve hergün salatalık yiyor. arada hapşırmaya başladı. gündüz dışkısı sıvıda oluyor katıda

kuşumun enerjisi yerinde fakat alışkın kuşların hastalandığında gizlediğini okumuştum o yüzden korkuyorum. genelde dal darı, tohum yem ve hergün salatalık yiyor. arada hapşırmaya başladı. gündüz dışkısı sıvıda oluyor katıda

Ekli dosyalar

• 9D129CB4-B4C9-4025-986A-874BC37D9B22.jpeg
    9D129CB4-B4C9-4025-986A-874BC37D9B22.jpeg
    537.4 KB · Görüntüleme: 10
Dışkıda köpük var, normalde köpüklü dışkı iyi değildir. Dışkı analizi yapılması lazım. Ama çoğunlukla dışkısı böyle köpüklü mü yoksa bir tanesi mi böyle?
Evet hastalıklarını gizlerler ama kuşunuzun hareketlerini iyi biliyorsanız ve gözleminiz iyiyse hasta olup olmadığını anlayabilirsiniz. Entrobac marka probiyotik temin edin. Yarım suluğa çay kaşığının ucu kadar ekleyin. Sekiz saatte bir suyu yenileyin ve haftada bir kez kullanın. Dal darı yemeye devam etsin haftada bir gün. Ama her gün salatalık yemesin. Her gün salatalık yemesi dışkısını kıvamını değiştirir. Ve her gün tüketirse bağırsaklarını bozabilir. Salatalığı ve meyveleri kesin kesin bu sıralar.
Kekik çayı da yapabilirsiniz, o da iyi gelir

Geri