Dışkı Yiyen Kuş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan uydu3
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

uydu3

Meraklı Üye
Arkadaşlar 2tane kuşum var dışkılarını yiyorlar birisine oraya gidice hayır diye bağırıyorum anlıyor gidiyor ordan fakat öbürü elimi ona yaklastirmazsam asla gitmiyor gaga taşı var kafesinde bunu nasıl durdurucam ızgarada var ama yok bir türlü yiyor onu aşırı sinir oldum alalı 11gun falan oldu sinirime gitmeye başladı nasıl durdururum bu alışkanlığını

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öneriniz var mı

Marketlerde bile bulabilirsin kuşlar için vitamin suya damlatıyorsun kaç damla dökmen ile ilgili açıklaması bulunuyor zaten kutunun üzerinde.

Öneriniz var mı

Benim erkek kuşumda aynısını yapıyordu
Hangi vitamin yani

Hangi vitamin yani

Gördüğün zaman kız şşşşt felan de biraz yüksek sesle ismini söyle zaten bırakıp tüneğe geçecektir öyle. Benimkinde de bu davranış vardı 2-3 sefer sonra bıraktı daha yemiyor.

Gördüğün zaman kız şşşşt felan de biraz yüksek sesle ismini söyle zaten bırakıp tüneğe geçecektir öyle. Benimkinde de bu davranış vardı 2-3 sefer sonra bıraktı daha yemiyor.
Bu arada bu dediklerimi yanına yaklaşıp yap uzaktan kaile almayabilir:)

Röhnfried,nekton ya da Sera ürünleri daha kaliteli vitaminlerdir.

Kaliteli vitaminler hakkında pek bilgim yok ama, kolay bulunabilirlik açısından marketlerdeki kedi köpek mama vs reyonlarından bulabilirsin

Hocam diyorum yok korkmuyor aşırı yüksek sesi bile denedim korkuyor ama umrunda olmuyor yani birisi dinliyor sözümü ama biri hiç dinlemiyor

Hocam diyorum yok korkmuyor aşırı yüksek sesi bile denedim korkuyor ama umrunda olmuyor yani birisi dinliyor sözümü ama biri hiç dinlemiyor

Valla doğru diyorsun. Benim dişi benden çekinir, erkeği ısırırsa felan uzaktan sadece şşt yapmam yeterli oluyor. Erkek yiyordu zaten onarsa dediğim gibi şşşt de ismini söyle hafif yüksek sesle kafesin içine elini sok tüneğe geçtiği zaman gagasına parmak ucuyla şşşt diyerek vur

Valla doğru diyorsun. Benim dişi benden çekinir, erkeği ısırırsa felan uzaktan sadece şşt yapmam yeterli oluyor. Erkek yiyordu zaten onarsa dediğim gibi şşşt de ismini söyle hafif yüksek sesle kafesin içine elini sok tüneğe geçtiği zaman gagasına parmak ucuyla şşşt diyerek vur
Elimi sokarak kaciriyorumda hocam ben her saat başında ona bakamam ki

Ben bu şekilde durdurdum, dişimide dışkı yemeye alıştırıyordu.

Onlarda anliyor aslında kızdığım ama yinede inatla sırf bana gicikligina yapıyormuş gibi geliyor

Evet evet:D benimki de öyleydi kalkıp gidiyordum tüneğe geçiyordu ben dönüp oturduktan sonra tekrar kafesin dibine atlayıp yemeye çalışıyordu, ama bazen dışkı yediği anlamına da gelmez kafesin dibinde yem varsa eğer darı vs onuda yiyordur yada darı at kafesin dibine onu yesin öyle öyle bırakır inş

Sinir bozucu bir durum hastalık vs de kapabilir gibi düşünüyordum bende neyseki bıraktı yemeyi

O tarz şeylerin fazla etkisini göremezsiniz :)
Vitaminler konusunda pek bilgili değilim ama kullandığım vitaminin işe yaradığını söyleyebilirim. Arada gözle görülür fark var, kolay temin edebilmesi açısından söylemiştim zaten.

Geri