Dışkı sorunu

MsSarıhan

Yeni Üye
1 ay önce bi bilir kişi bu diski yüzüden falgly verdi 5 gün sabah akşam ağzından 1 damla kullandık ilaç bitti 10 gün önce ama yine dışkıda sorun var bilen bir kişi yardım etsin kuşa bisey olacak diye korkuyorum

Ekli dosyalar

• 20190927_162710.jpg
    20190927_162710.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 46
Dışkılar hep böyle mi bir de kuş kusuyor mu? Ağız kenarları kusmuktan dolayı sararmış sanki.

Dışkılar hep böyle mi bir de kuş kusuyor mu? Ağız kenarları kusmuktan dolayı sararmış sanki.
Yok havuc yemişti o yüzden sarardı kusma yok 1 ay önce böyle oldu dışkı flagly kullandım 5 gün sabah akşam üstüne probiyotik sonra geçti düzeldi dışkı 10 15 gün geçti üstünden 4-5 gündür böyle yine sirkeli su veriyorum şuan ama düzelme yok dışkı aynı dediğim gibi neşesi konuşması yerinde

Yok havuc yemişti o yüzden sarardı kusma yok 1 ay önce böyle oldu dışkı flagly kullandım 5 gün sabah akşam üstüne probiyotik sonra geçti düzeldi dışkı 10 15 gün geçti üstünden 4-5 gündür böyle yine sirkeli su veriyorum şuan ama düzelme yok dışkı aynı dediğim gibi neşesi konuşması yerinde

Ekli dosyalar

• 20190929_145610.jpg
    20190929_145610.jpg
    831.9 KB · Görüntüleme: 24
Dışkı bence normal değil. Kuşa iç parazit yapılsa iyi olur. SITRAKS 40 mg/5 ml 30 ml şurup (Levamizol Hcl) alın. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlatın. Bu ilacı 3 gün uyulayın. Arkasından 1 gün probiyotik ve 1 günde multivitamin verin.

Kuşta hiç birşey olmasa bile düzenli olarak 6 ayda bir (en az yılda bir) iç parazit yapılması gerekiyor.

• Wow
Tepkiler: Kca
Bunu şimdi çektim
Dışkı bence normal değil. Kuşa iç parazit yapılsa iyi olur. SITRAKS 40 mg/5 ml 30 ml şurup (Levamizol Hcl) alın. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlatın. Bu ilacı 3 gün uyulayın. Arkasından 1 gün probiyotik ve 1 günde multivitamin verin.

Kuşta hiç birşey olmasa bile düzenli olarak 6 ayda bir (en az yılda bir) iç parazit yapılması gerekiyor.
Peki bu verilen ilac antibiyotik mi çünkü ben burda sağlık ocağına yazdırmak isteyince yazmıyorlar veterinerde kanatlılarda bakamam diyor nasıl temin edebilirim

Hayır antibiyotik değil eczaneden kolayca temin edebilirsiniz.

Resim görünmüyor. Yeniden yükleyin.
Hayır antibiyotik değil eczaneden kolayca temin edebilirsiniz.

Resim görünmüyor. Yeniden yükleyin.
Peki tamam yarın alıp kullanıcam kaç saatte bir tazelemem lazım suyu peki ilaç bitiminde tekrar yazicam posta son durumu bu sabahki hali şuan da aynı değişiklik yok hala neşeli

Ekli dosyalar

• 20190929_145610.jpg
    20190929_145610.jpg
    831.9 KB · Görüntüleme: 20
Geri