Dışkı sorunu

Zuhalebru

Yeni Üye
Merhaba Arladaşalr
2-3 gündür muhabbet kuşumun dışkısı resimdeki gibi acaba bir sıkıntımı var

Ekli dosyalar

• 6663B443-2C2B-4BA2-B38A-94AFF6490439.jpeg
    6663B443-2C2B-4BA2-B38A-94AFF6490439.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 18
Birazönce dışarı çıkarttım ve elime dışkısını yaptı. Dışkısından 1 tane yem çıktı bu kötü birşeymi

Ekli dosyalar

• 6132DBA3-9962-4176-9E06-3F799A58EB10.jpeg
    6132DBA3-9962-4176-9E06-3F799A58EB10.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 21
Yem dışkıda mı yoksa dışkıya yem mi yapışmıştı? Gözlem yaparak anlayabilirsiniz.

Valla dışarıda uçarken elime dışkısını yaptı dışkının ucundaydı
Şu an inanılmaz üzgün ve endişeliyim ciddi birşeymi :( perşamba ya da cuma veterinere götürücektim rutin kontrol için veterinerimiz şehirdışında perşembe gelicek o zamana kadar bişey olurmu acil bir durum mu

Telaşlanmayın acil bir durum değil, perşembeye kadar içinizi ferah tutun. Rutin kontrollerinizi aksatmayın.

Telaşlanmayın acil bir durum değil, perşembeye kadar içinizi ferah tutun. Rutin kontrollerinizi aksatmayın.
Şimdi 2 kere daha dışkı yapmış onlarda bişi yok
Ben bundan önceki kuşumu kaybettim çok uğraştık iyileştirmek için tam iyileşmişken Metal zehirlenmesi yaşadık :( sonunda kaybettik o yüzden gözüm hep üstünde uçması konuşması herşeyi yerinde çok haraketli maşallah ama en ufak bir dışko değişikliğinde endişeleniyorum ama yem çıkınca çok korktum :(

Şimdi 2 kere daha dışkı yapmış onlarda bişi yok
Ben bundan önceki kuşumu kaybettim çok uğraştık iyileştirmek için tam iyileşmişken Metal zehirlenmesi yaşadık :( sonunda kaybettik o yüzden gözüm hep üstünde uçması konuşması herşeyi yerinde çok haraketli maşallah ama en ufak bir dışko değişikliğinde endişeleniyorum ama yem çıkınca çok korktum :(
Devamındaki dışkılar normalse dediğim gibi strese gerek yok.

Nasıl besliyorsunuz..Mesela suyu günlük tazeliyor musunuz ya da hergün yeşillik veriyormusunuz. Meyve ve sebzeyle kuşu hergün darlamayın eğer bunu yapıyorsanız

Nasıl besliyorsunuz..Mesela suyu günlük tazeliyor musunuz ya da hergün yeşillik veriyormusunuz. Meyve ve sebzeyle kuşu hergün darlamayın eğer bunu yapıyorsanız
Tohum yemle besleniyor hergün değil ara ara meyve veriyorum suyu günlük değişiyor yeşillik vermedin henüZ kumu var arada yulaf ve dal darı veriyorum haraketkerinde ve enerjisinde bir sıkıntı yok ama :( çok kötü bir durum mu perşembe veterinere gidicek perşembeye kadar bişey olmaz dimi veterner şehir dışında perşembe gelicekte :(

Sorunu sindirimle alakalı olabilir.Şimdi şöyle de birşey var.Kumu var demişsiniz ama kuşun, kumu yediğini gördünüz mü? Ayrıca kullandığınız kum grit kum olsun..Çok daha faydalı sindirim sistemi açısından.

Ekli dosyalar

• 421308813_tn50_0.jpg
    421308813_tn50_0.jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 15
Sorunu sindirimle alakalı olabilir.Şimdi şöyle de birşey var.Kumu var demişsiniz ama kuşun, kumu yediğini gördünüz mü? Ayrıca kullandığınız kum grit kum olsun..Çok daha faydalı sindirim sistemi açısından.
Kumu yediğini görüyorum kullandığımız kumun resminide aşağıdaki

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 14
Birde bu kumun arkasında taban kullanımlarında yazıyor tabanınada mı bu kumu dökücez acaba

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
Bugün sabahtan beri yaptığı dışkılarda da 1 tane 1 tane çıkıyor :(
Nasıl oldu dışkısı? Benim 3 aylık erkek var. Yaklaşık 3-5 gündür sindirilmemiş yem dışkılıyor benimki de. Veteriner yavru olduğundan normal dedi ama kuruma olmuştur diye çok korkuyorum ben de. İnternetten araştırdığımda kuruma hastalığı çıkıyor.

Nasıl oldu dışkısı? Benim 3 aylık erkek var. Yaklaşık 3-5 gündür sindirilmemiş yem dışkılıyor benimki de. Veteriner yavru olduğundan normal dedi ama kuruma olmuştur diye çok korkuyorum ben de. İnternetten araştırdığımda kuruma hastalığı çıkıyor.
Ara ara dışkısında tek tek çıkıyorr :( perşembe veterinere gidicek bakalım

Geri