dışkı problemi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ferit830
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ferit830

Yeni Üye
arkadaşlar iyi günler. kuşum 3 yaşında yaklaşık 15 gün önce cereyanda kaldı. sabah sıvı sarı renkte kusmuştu ve ishal vardı. neyse elma sirkesi verdim isal ve kusma geçmişken son 6 gündür ishal tekrar var. 3 gün petshoptan aldıgım avidiare bağırsak damlası kullandım çok bir fayda görmeyince veterinere götürdüm. veteriner flagyl şurup ve toz penisilin verdi. Son 3 gündür de bir çay bardağı suda 10 damla şurup ve mercimek kadar penisilin karıtırıp veriyorum ama kokusundan dolayı akşama kadar takip ettim kuş içmiyor hava 35 derece. neyse zorla ben içiriyorum günde 1 kere ama dışkıda düzelme yok. Ayrıca kuş tüyde 1 haftadır. bilen kişilerin yardımını bekliyorum

Ekli dosyalar

• dışkı.jpg
    dışkı.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Veterinerin tedavisine devam edin. Beslenme kısmında ise tuzsuz ve yağsız haşlanmış patates verin. Yem yiyor olup olmadığını gözlemleyin, aç kalırsa direnci düşer.

teşekkür ederim . ilaçlı suyu içmiyor ama suyunu çekiyorum 8 10 saat sonra takıp takip diyorum kesinlikle kokluyo ama içmiyor. zorla içiricne de strese giriyor.3 gündür kullanıyorum ama dışkı aynı. normal düzgün dışkı ama etrafı sarı leke oluyor

teşekkür ederim . ilaçlı suyu içmiyor ama suyunu çekiyorum 8 10 saat sonra takıp takip diyorum kesinlikle kokluyo ama içmiyor. zorla içiricne de strese giriyor.3 gündür kullanıyorum ama dışkı aynı. normal düzgün dışkı ama etrafı sarı leke oluyor
Suyu ağzına damlalıkla damlatsanız olmaz mı?

ele alınmayı sevmiyor çırpınırken tüm enerjisi gidiyor bi kere öyle denedim sonra güçsüzz kaldı 1 saat boyunca gözünü kapatıp hareket etmedi

ele alınmayı sevmiyor çırpınırken tüm enerjisi gidiyor bi kere öyle denedim sonra güçsüzz kaldı 1 saat boyunca gözünü kapatıp hareket etmedi
Veterinerinizle iletişime geçip sudan içmediğini belirtin. Belki daha farklı bir yöntem önerecektir. Beslenmesine dikkat edin yineleyeyim. Aç kalırsa iyi olmaz.

bu dışkıdaki sarı leke ne anlama geliyor.Tedaviye 3 gündür devam ediyorum dışkıda düzelme yok. ama keyfi yerinde hareketli

Geri