Dışkı değişikliği

Beatiful45

Yeni Üye
Merhaba

Dişi muhabbet kuşumun dışkısı şuan böyle olmuş düne kadar gayet düzgün idi. Hatta sabahta düzgündü keyfi gayet yerinde. Vet.hekim yardımı ile karaciğer yağlanması olduğunu öğrenmiştik geçen sene.ilac kullandım .mesala üç dört ayda bir ana kanat tüylerini komple döküyor ucamiyor bir ay sonra tekrar geliyor.

Şuan gene bir iki tüy var.

Uçuşu normal yeme içme normal (ona dışardan hicbirsey veremiyorum normalde) Ben hep dışkıyı takip ediyorum ve bu ani dışkı değişimleri bazen çok düşündürüyor. (Hastalık mı baslayacak diye)

(Dünkü patel ayak olan dişi kuş değil) Peki bu dışkı neye işaret eder ve boyaması formu hiç iyi değil gibi geliyor.

Foto video?

Tüy problemi de karaciğer yağlanması sebebiyle olabilir.

Evet o yüzden ana kanat tüylerini döküp uçamiyor.bu böyle devam ediyor.
Bir ara üreticiler zeolit önerdi fakat kullanmaya temkinliyim.
Teşekkür ederim en azindan şuan önlem amaçlı onerdiginiz birşey var mıdır ?

Sedochol haftada 2 kez kullanın aralıklı olarak(3 hafta bu şekilde kullanın).

Sindirim sistemine katkı ve bazı hastalık yapıcı patojenleri baskılamak için probiyotik kullanın haftada 1 kez.
Tüy bakımı için b vitamini, Rohnfried Bt Amin Forte öneriyoruz.
Vitamin olarak Rohnfried Gervit-w.

Probiyotik ve vitamin haftada 1 verilsin. Sedochol haftada 1 verin normalde ama Bt Amin Forte verileceği hafta Sedochol verilmesin,Bt Amin Forte ve Sedochol dönüşümlü olarak 15 günde 1 kez verilebilir. Vitamin grubunun arasında 4 gün mesafe olsun. Gervit-w Pazartesi verildiyse Bt Amin Forte Cuma günü verilsin mesela.
Düzenli bir programda verin.
Kuşta şimdi karaciğer hastalığı olma durumu olduğundan Sedocholu 3 hafta boyunca haftada 2 kez verin.

Zeolit tozunun kullanılabileceğini ben kanatlı hekiminden duydum. Kuşlarımın yiyeceğine de eklemiştim bir problem görmedim. Zeolit tozunun steril olması ve un gibi küçük boyutta olması gerekir.

Geri