Dışi kuşun CERESI neden böyle???

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Limon44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limon44

Meraklı Üye
Merhaba dostlar, 2 yasindaki disi kusumun ceresi yavas yavas böyle kabuk gibi kalinlasti zamanla. Petshop a sordum mantar dedi ama emin olamadim. Mantar ilaci verdi ama birde siz bakın ve beni aydinlatin lütfen.. Simdiden herkese tsk ederim..

Ekli dosyalar

• 20190107_171914.jpg
    20190107_171914.jpg
    1,009.7 KB · Görüntüleme: 71
Merhaba dostlar, 2 yasindaki disi kusumun ceresi yavas yavas böyle kabuk gibi kalinlasti zamanla. Petshop a sordum mantar dedi ama emin olamadim. Mantar ilaci verdi ama birde siz bakın ve beni aydinlatin lütfen.. Simdiden herkese tsk ederim..
Dışkısı normal mi mantar varsa dışkısına da yansıyabiliyor

Diskisi normal hatta kizismis 2 yumurta yapti erkeği yok. Sagligi yemesi içmesi de normal ayaklarinda da bir sıkıntı yok. Kasimiyorda burnunu.

Diskisi normal hatta kizismis 2 yumurta yapti erkeği yok. Sagligi yemesi içmesi de normal ayaklarinda da bir sıkıntı yok. Kasimiyorda burnunu.
Normalde kızışan dişi kuşlarda cere kabarır kahverengileşir ve kızışma dönemi bitince geri düzelir diye biliyorum ama fotoğraftaki cerene siyahlık gördüm ve fazla kalkmış bence mantar mı bilmiyorum ama normal gibi gelmedi bana o_O dışkısı normalse yardımcı olamayacağım çok bi bilgim yok açıkçası uzman arkadaşlar yardımcı olabilir onlara sormak gerek ;) veteriner güvenilir ve Muhabbet kuşu hastalıklarından anlayan biriyse ilacı kullan derim. ;)

Evet ceresi biraz fazla kabarık petshopa sordum mantar dedi ilac verdi sabah akasam sür diye bilen arkadaslar yazarsa cok sevinirim

Bence kuşunuz kızışmış.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence kuşunuz kızışmış.

Evet kizismis 2 yumurta yapti eşi olmadan ama burnunun üstünde ki katman seklinde kabariklik kizismadan mi yoksa mantar mi? Mantar degilse petshop un verdigi ilaci kullanmak istemiyorum boşuna..

Bende ki kuş kızışma, sizin de aynı bence. Söz meclisten dışarı, yorumları iyi irdeleyin. Her yorum yapan bildiği için yormuyor. Siz siz olun yorulmayın. Hasta kuş tüy kabartır hareket etmez dışkısı sağlıklı olmaz. Mantar oldu mu zaten hemen anlarsınız. Mantarlı bölgeyi görünce. Mümkün olduğunca kimyasal az kullanın. Petshop ürün satmak için demiştir. Kuşları cereyan da bırakmayın. Ben olsam bir erkek alırdım. Ben 1 senedir dişiler yumurta ne zaman yapacak diye bekliyorum.
20180521_121959.jpeg

Yanlış bilgilendirdiysem çok çok özür dilerim :( İyi yetiştirmeler :rolleyes:

Bende ki kuş kızışma, sizin de aynı bence. Söz meclisten dışarı, yorumları iyi irdeleyin. Her yorum yapan bildiği için yormuyor. Siz siz olun yorulmayın. Hasta kuş tüy kabartır hareket etmez dışkısı sağlıklı olmaz. Mantar oldu mu zaten hemen anlarsınız. Mantarlı bölgeyi görünce. Mümkün olduğunca kimyasal az kullanın. Petshop ürün satmak için demiştir. Kuşları cereyan da bırakmayın. Ben olsam bir erkek alırdım. Ben 1 senedir dişiler yumurta ne zaman yapacak diye bekliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 33048

Cok tsk ederim. Kusumda bir sıkıntı yok. Bugun petshopa bir erkek kus almak icin goturdum dışi kusumu ve satici mantar dedi ve ilac verdi. Bosuna hayvana kimyasal kullanmak istemedim ve sizlere danismak istedim. Sizin kusunuz gibi benim kusun ceresi agac kabugu gibi katman katman ve kalın..sayenizde yanlis bisey yapmiycam cok sagolun

Erkek kuş aldınız mı? Eş tutma biraz teferruatlı. Erkek kuşu aldığınızda, kafesinin yuvalık hangi kafeste olacaksa 1 hafta kadar ayrı tutun. Hem hastalık varsa dişi kuşa bulaşmaz. Hem de dişi ve erkek birbirlerine daha çok ilgi duyarlar. Uzaktan birbirine baksınlar.

Evet erkek kus aldim dün. Dişi kusum pek hırçın pek begenmiyor. Kucuk hanim görücü usulü istemiyor :)bende kendisini petshopa götürdüm ve bir sure kaldi orda. Yanina koyduklari erkekle pek su an sikintisi yok gibi arada tisliyor ama en azindan tek tunekte duruyorlar. Ayirmalimiyim onu bilemedim ama ??

Kızışmadan dolayı öyle sıkıntı olmaz zamanla dökülür güle güle besleyin

Geri