Dünya Tatlısı PAMİR :)

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Konu başlığı gibi dünya tatlısı bi kuşum var 6 aylık henüz. Muhabbet kuşu beslemeye bu forumu görerek başladım ve sayısız kuş eğitip besledim ve hediye ettim eşe dosta son olarak 6 ay önce de bi kuş alıp eğitmek istedim ama bu sefer kendim için :) Forumun eski hatta çok eski üyelerinden biri olarak hobi amaçlı kuş besleyip eğitmek isteyen arkadaşlar için mini minnacık bir video kaydı yaptım bugün. Bi hayvana hatta canlıya ne denli sevgiyle merhametle yaklaşırsanız o denli aranızdaki bağlar kuvvetli olur. 6 Aylık Pamir kuşum da öyle bağlıdır bana hatta o kadar bağlı ki battaniyemin altına girip ya yastığımda ya da kolumun üstünde sürekli benle beraber yatar uyur.

Bu da videomuz :)
fJQBCh8pwOU

Amin Süleymancım teşekkür ederiz :)

Maşallah pamire , kendini ne kadar güvende hissediyorsa yayılmış resmen :D
Hahah değmeyin paşamın keyfine :) Şaka bi tarafa ama Güven çok çok önemli karışmasam saatlerce battaniyenin altında valla yayıla yayıla benle uyur çok mutlu oluyor yanımda uyuyunca :)

Hahah değmeyin paşamın keyfine :) Şaka bi tarafa ama Güven çok çok önemli karışmasam saatlerce battaniyenin altında valla yayıla yayıla benle uyur çok mutlu oluyor yanımda uyuyunca :)

Nasıl alıştırdınız böyle çok merak ettim . Ben bi dediğini iki etmiyorum bizim keratanin ama bu kadar samimiyetimiz yok . Güven kırıcı hareketim yok , cagirdigimda gelir , omzumdan inmez , banyosunu elimde yapar ama ne kendini sevdirirken ne de başka zaman böyle mayışıp yayıldığını görmedim :)

Pamir çok tatlı ve çok şanslı maşallah

Nasıl alıştırdınız böyle çok merak ettim . Ben bi dediğini iki etmiyorum bizim keratanin ama bu kadar samimiyetimiz yok . Güven kırıcı hareketim yok , cagirdigimda gelir , omzumdan inmez , banyosunu elimde yapar ama ne kendini sevdirirken ne de başka zaman böyle mayışıp yayıldığını görmedim :)

Pamir çok tatlı ve çok şanslı maşallah
Geldiği ilk günden ona özgür olduğunu evvela hissettirmek için kafes 7/24 açık bıraktım sürekli dışarda olduğu için sağa sola konmasın diye de yaklaşık 2 ay boyunca elimde avucumda besledim böylece bana karşı olan korkusuda kalmamış oldu ona zarar vermeyeceğimi anladı her gün boynunu kaşıtmaya başladı bana daha sonra boynunu kaşıdıkca hafifçe parmağımla sırtınıda masaj yapar gibi ovaladım böylece tamamen alıştı sıfır korku. Şimdi sırt üstü yatırıp karnını bile kasıyorum valla hiiic kaçma falan yok hoşuna gidiyor aksine. Ve bu kuşlar ki ellenmekten nefret ederler. Boynunu kaşımaya çalışarak başlayabilirsiniz ise :)

Boynundan kaşıtıyor , sırtına doğru gideyim bakayım ne yapacak :)

Sırtını kasitmadi malasef , ama öptürdü opulmeye hiç tepki vermiyor normalde yanaklarından operdim ama bu sefer kanatlarını sırtını her yerini öptüm sipanin :) öperken saldı iyice kendini nerdeyse elimden düşecekti :D ... olacak gibi duruyor bakalım ... Güzel taktikti teşekkür ettim hocam ;)

Sırtını kasitmadi malasef , ama öptürdü opulmeye hiç tepki vermiyor normalde yanaklarından operdim ama bu sefer kanatlarını sırtını her yerini öptüm sipanin :) öperken saldı iyice kendini nerdeyse elimden düşecekti :D ... olacak gibi duruyor bakalım ... Güzel taktikti teşekkür ettim hocam ;)
Bi yardımım dokunduysa ne mutlu bana ama devam et sürekli devamı gelir bunun mutlaka :)

Maşallah çok tatlış.. Bizimkisi 3 aylık daha.. Önceleri boynunu kaşıtıyordu şimdi o da yok . Sırtını kesinlikle elletmiyor hemen karşı atağa geçip ısırıyor. Ama yine omuzdan inmez. Ağzımızdan gitmez. Konuşan birini dinlemeyi çok seviyor ve bu yüzden yeni yeni yüze konmayı huy edindi.

Sorum şu :) Bizim Alex'i nasıl alıştıracağız böyle rahat davranması için.

Geri