Düşünceleriniz nedir?

Mustafaksoy123

Yeni Üye
Arkadaşlar bir çift yerli muhabbet kuşum vardı. Dişi kuş cok ufaktı erkek kuş elimi bile döllemişti bilenler bilir. Bende bugün dişiyi degistirmeye gittim. Benim erkegin yanina hangi kuşu attıysak anlaşamadı bende bi kafes daha oldugu icin yeni kuslar aldim ama üreticide cift olmadigi icin aynı salmada duran ÇEK cinsinde bir dişi bir erkek aldım. Kafese koydum şuan bi sorun yok ama daha iyi anlaşmaları için ne yapabilirim. Ortama alışması için ne yapayım. En erken nasıl yavru alabilirim? Kafeste hersey mevcut eni boyu cok genis mobilyaci oldugum icin eksiksiz yaptım. Tek amacım yavru almak. Hayatımda 7 yıl kuş besledim ama hic yavru alamadim. Yardimci olun lutfen. Resimler;
4a0c8324704fb9cad1fa1f2b9cc5c55b.jpg
5a9e035a2ed3ea033bde29b430763ce1.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Direk bir disi bir erkek almak yerine madem yavru almak istiyorsunuz direk aktif cift bulabilirdiniz bulundugunuz bolgedeki ureticileri arayarak eş tutma ihtimalleri oldigu kadar tutmama ihtimalleride var zaman verin kuslara onlarsa size yavru versin kavga yoksa degistirmeyin kalsin sizinle ama bu bir kac ay surebilir kuslarin performansina ve yasina bagli olarak:)insallah yavru alirsiniz bizde fotolarini gorebiliriz :)

Ben 3 çift aldım.hepside daha önce yumurtlamış yavru bakmış .bekliyorum.bir çiftim yuvayı kemiriyor yeni yeni.tavsiyem en azından çift alsaydınız.daaha önce yumurtlamış olsa daha iyi olurdu tabi.2 çift daha önce yumurtlamış kuş alın en kolayı bence : )

Aceleye geldi yani bi anda oldu ben disiyi degistirmek isterken bi cift daha aldım :) bende isterdim daha once yumurta alınmış kuşları almayı ama hem öğrenciyim hem param kısıtlıydı :) mecbur bu kuşları eşleyeceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri