Cinsiyet neyi etkiliyor?

longdarkage

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba. 2-3 gün önce bir muhabbet kuşu üreticisinden muhabbet kuşu aldım. Üretici yavru olduğu için cinsiyetini bilmediğini ama kendisiyle aynı zamanda doğa kardeşinden iri olduğunu ve erkek olabileceğini söyledi. Ama arkadaşımın dediğine göre dişi. Çere rengi fotoğraflarda mavi gözükmüş ama alt taraflar mor. Kendisi afacan, oradan oraya zıplayan hareketli bir kuş. Kuş sesi duyunca öter. Daha yeni almamıza rağmen bize çok alıştı hatta ufak ufak dokunduruyor. Galiba dişi gibi ama size sormak istedim. Aynı zamanda cinsiyet muhabbet kuşlarında neyi etkiliyor. Aslında hangi cinsiyet olduğu benim için önemli değil ama erkek kuşların daha oyuncu ve daha fazla öten cinsiyet olduğunu biliyordum. Sizde bu konularda bilgi verir misiniz?

Ekli dosyalar

• 20230821_220344.jpg
    20230821_220344.jpg
    903.6 KB · Görüntüleme: 7
  • 20230819_152904.jpg
    20230819_152904.jpg
    926.2 KB · Görüntüleme: 6
Merhabalar, cinsiyet, ırk, yaş ile yeni konu açılması yasak fakat diğer bir sorunuz konuda olduğu için silmek istemedim. O yüzden başlığı ikinci sorunuza istinaden değiştirdim. Bilgilerinize...

Kuşunuz dişi görünüyor ama ceresi net gözükecek şekilde aşağıdaki linke atarsanız oradan yardımcı oluruz 🌸

Erkek kuşlar konuşmaya daha yatkındır ve dişilere göre bir tık daha sakin bence.
Dişiler ısırmaya bir tık daha meyilli oluyorlar. Aynı zamanda konuşma yetenekleri erkeklere göre daha az gelişmiştir.
Ama bu demek değil ki her erkek kuş çok iyi konuşur ya da her dişi kuş ısırır...

Geri