Cins cinsiyet ve Diger

okandogan17

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar iyi bayramlar cumleten herkeze bnm size bi sorum var resimde attigim acik renk cift kuslarin cinsiyetleri ve cinsleri nedir acaba ve diger cift kuslarim sanki yagli gibi sizcede varmi boyle bisey. aldigim kisi jumbo bunlar ondan boyle buyuk dedi ancak kuslar bana obez gibi geliyo ve ne yapmam lazim obez ise aimdiden cok tesekkurler.

38347

38348

MAŞALLAH Tüyleri kadar ömürleri olsun.. o çift beyaz kuş biri erkek biride dişi kızışmış bir dişi.. cinsleri hakda bişede diyemem.. diğer fotodaki kuşlard ama hiç jumboya benzetmedim.. belkide yanılıyorum

Cok tesekkurler. Ben bu ise yeni basladim pek bi bilgim yok yavas yavas forumlardan falan ogreniyorum.. Bende pek benzetemedim forumlardan gordugum kadariyla jumbolari sanirim kandirildik ama saglik olsun. Beyaz olan cift ceresi kahverengi olan disi oluyo o zaman yanilmiyosam degilmi?

Cok tesekkurler. Ben bu ise yeni basladim pek bi bilgim yok yavas yavas forumlardan falan ogreniyorum.. Bende pek benzetemedim forumlardan gordugum kadariyla jumbolari sanirim kandirildik ama saglik olsun. Beyaz olan cift ceresi kahverengi olan disi oluyo o zaman yanilmiyosam degilmi?
aynen kahve rengi olan kızışmış bir dişi mavi cereliyse erkek.. ama neden kandırılıyosunuz ki? bi net öğrenin jumbo değilse değiştirin.. bol bereketli olsun inşALLAH

Kuşların yan profilden ve önden birkaç farklı fotoğrafını daha atarmısınız. Bu şekilde kafes tellerinden pek net değil. Kafesin kapısını açıp tel gözükmeyecek şekilde yada telefonu kafese sokarak . Size en uygun açıları bulup fotoğraflar çekin jumboya benzemiyor alttaki çift tabi yanıladabiliriz bu fotoğraftan,ortalama jumbolar çifti 300/400 olur. Kuşu elinize alıp göğüs karın ve biraz daa kuyruğa yakın alt kısım tüylerine üfleyerek ten rengine bakın eğerki siyah değilde beyaz saeımsı tonlardaysa o kuşta yağlanma vardır,yağsız olan kuşun derisi siyah renkli oluyor.
Üstteki beyaz çift ise çek gibi kahverengi cereli dişi. Alttaki çiftinde lacivert olanı erkek açık mavi olanı dişi.

İlk çiftin dişi tam net değil ama jumboya benziyor ama daha net foto lazım diğeri erkek olan da hollanda ya benziyor .2 fotodakilerin ikisi de jumbo kırığı gibi net olursa daha net cevap verebiliriz

Geri