Cevaplarınıza ihtiyacım var

blackeaglemurat

Meraklı Üye
Kuşu 1 hafta önce üreticiden aldım rengi ve iriligi hoşuma gitti jumbo olduğunu söyledi ama kanat tüyleri uzun değil 1 haftaya uzar uzamaz ise getir değişim dedi 1 hafta geçti pek fazla ilerleme yok söyledim aldığım kişiye getir değişelim dedi sizce bir sorun mu var yoksa uzar mı ona göre birazdan götüreceğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
ec593e12c457293088c57f9a946b8d3a.jpg
698330ea35e5a63285a4bcfa4e36938b.jpg

Uçuş tüyleri yok. Kuyruğu da ince. Tüy hastalığı olabilir.
Kesin bir şey söylemek zor. Kesin olanı şu ki 1 haftada o tüyler uzamaz.

Mama verdim b vitamini vs verdim ama pek ilerleme kaydedemedim ne yapıyım peki adam bugün gel değişelim diyor ve şade bu kuşta değil bazı yavrularında da vardı böyle ve bunun sebebi anne bazen beslemeyi kesiyor ondan kaynaklı falan dedi

Kuşu 1 hafta önce üreticiden aldım rengi ve iriligi hoşuma gitti jumbo olduğunu söyledi ama kanat tüyleri uzun değil 1 haftaya uzar uzamaz ise getir değişim dedi 1 hafta geçti pek fazla ilerleme yok söyledim aldığım kişiye getir değişelim dedi sizce bir sorun mu var yoksa uzar mı ona göre birazdan götüreceğim

ec593e12c457293088c57f9a946b8d3a.jpg
698330ea35e5a63285a4bcfa4e36938b.jpg

+

Kuşun kanat tüylerini cekmisler ucmasin diye. Bircok petshop bunu yapiyor canice:( bende almistim kanat tuylerini cekmislerdi 1 ay sonra cikti tüyler. Bence geri vermeyin o petshopa bu hayvani yazık. Ilkbyavrilarda kuyruk tuykeride cok cansiz oluyor genelde kırılıyor benim yavrularda oyleydi. Ilk tuylerini iyi bir bakimla atinca cok parlak guzel kuslar oldular vermeyin geri bence.

Kuşun kanat tüylerini cekmisler ucmasin diye. Bircok petshop bunu yapiyor canice:( bende almistim kanat tuylerini cekmislerdi 1 ay sonra cikti tüyler. Bence geri vermeyin o petshopa bu hayvani yazık. Ilkbyavrilarda kuyruk tuykeride cok cansiz oluyor genelde kırılıyor benim yavrularda oyleydi. Ilk tuylerini iyi bir bakimla atinca cok parlak guzel kuslar oldular vermeyin geri bence.

Aldığım yer petshop değil üreticiden aldım 20 kuştan sadece 5 i böyle diyim tüy hastalığı geldi açıkcası aklıma ne yapsam bilemedim bugün getir diyor degişiceksen yarın hepsini vericek gibi muhabbet var

Tüy hastalığı varsa dökülen tüy dipleri kanlı olr buna iyice bakın. Bence iyi bir bakımla tüyleri uzayabilir.

French molt adında bulaşıcı bir hastalık var. Dediklerinize göre bu hastalığa yakalanmis olabilir. Genelde yavrularda görülür. Bence kuşu verin. Takas da etmeyin.

Çok para vermediyseniz kalsın sizde olmaz mı?

Kalıtsal da anne babadan bulaşmıyor mu yavruya gen yoluyla? Youtube da bundan çok çekmiş bir hocam var. Benim başıma gelmedi şükür. Bence onun videolarına bir göz atın. Kanal ismi Hayatım Hayvanlar.

Arkadaslar bahsettigim Onur hocamla görüştüm. French molt dedi kendisi. Tüy diplerinde kan da olabilirmis ama olmayadabilirmis. Bu parazit tüy kökünü yiyip bitirirmiş kuşun. Yeni tüylerin gelmesine de engel olurmuş. Genelde pis ortamda, aşırı bit bulunan yuvaliklarda meydana gelirmiş. Kalıtsal da değilmiş yanlış hatırlıyormuşum. Tedavi için bol mama, B vitamini, sebze meyve takviyesi ve suyuna elma sirkesi tavsiye etti. Ilık suyla sıcak ortamda banyo yaptirmaliymişsınız. Bulunduğu kafes günlük temizlenmeliymiş. Geçmiş olsun dileklerini iletti kendisi. Umarim iyileşir keretanız.

Arkadaslar bahsettigim Onur hocamla görüştüm. French molt dedi kendisi. Tüy diplerinde kan da olabilirmis ama olmayadabilirmis. Bu parazit tüy kökünü yiyip bitirirmiş kuşun. Yeni tüylerin gelmesine de engel olurmuş. Genelde pis ortamda, aşırı bit bulunan yuvaliklarda meydana gelirmiş. Kalıtsal da değilmiş yanlış hatırlıyormuşum. Tedavi için bol mama, B vitamini, sebze meyve takviyesi ve suyuna elma sirkesi tavsiye etti. Ilık suyla sıcak ortamda banyo yaptirmaliymişsınız. Bulunduğu kafes günlük temizlenmeliymiş. Geçmiş olsun dileklerini iletti kendisi. Umarim iyileşir keretanız.

Çok teşekkür ederim bilgi için

Geri