ceresinde yara var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kivilcim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kivilcim

Yeni Üye
birkaç gün önce babam kanatlarını kesmiş, ona yapmamasını söylemiştim ne kadar zararlı olduğunu biliyorum. ama yapmış yine ve önemsemiyor. neymiş çok toz kaldırıyormuş. uçamadığını ve çırpınıp çsrptığını söyleyince babam çıkarma kuşu diyor. iyi de kuş zaten uçar doğası bu. ama dinletemiyorum

o günden itibaren ceresinde yırtık gibi bir şey vardı, büyük ihtimalle çarpmıştı
bugün yine çarptı ve şu anda cidden kötü görünüyor ceresi, kalkmış gibi. çok korkuyorum bir gün çarpıp boynunu kıracak diye.

ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, altından pembe / kırmızı bir şeyler görünüyor
IMG_20210428_155951.jpg

Ceresini daha yakın cekme sansınız varmı. Kanadı kesilen kuşun carpması ve zarar görmesi normal degilmi? Kafesinizi streçle cevleyin tüy toz vs. Ciddi derecede az olacaktır. Tunekleri kafeste yere yakın konumlandırın kafesiniz cok kalabalık olmasın. B vitamini takviyesiyle tüyleri destekleyin. Bidahada kesilmesine tolerans tanımayın . Yapacak birseyınız yoksa kusura bakmayın dediğimi yanlıs anlamayın. Kuşunuzu sahiplendirin. Eziyet cekmesin hayvan. Onlarda bir can değilmi?
birkaç gün önce babam kanatlarını kesmiş, ona yapmamasını söylemiştim ne kadar zararlı olduğunu biliyorum. ama yapmış yine ve önemsemiyor. neymiş çok toz kaldırıyormuş. uçamadığını ve çırpınıp çsrptığını söyleyince babam çıkarma kuşu diyor. iyi de kuş zaten uçar doğası bu. ama dinletemiyorum

o günden itibaren ceresinde yırtık gibi bir şey vardı, büyük ihtimalle çarpmıştı
bugün yine çarptı ve şu anda cidden kötü görünüyor ceresi, kalkmış gibi. çok korkuyorum bir gün çarpıp boynunu kıracak diye.

ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, altından pembe / kırmızı bir şeyler görünüyorEkli dosyayı görüntüle 55680

ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, altından pembe / kırmızı bir şeyler görünüyorEkli dosyayı görüntüle 55680
Allah hepimizin karşısına merhametli iyi insanlar çıkarsın.Şöyle bir düşünüyorum günlerdir kuşum solunum sıkıntısı çekiyor ona bir şey olacak diye gözüme uyku girmiyor.ben bu dünyadaki her şeyin bir ruhu olduğuna inanıyorum .Eşyayı alıp koyarken bile nazik davranıyorum.Arkadaşlar hayvanlar bizimle konuşmuyor diye her istediğimizi onlara yapamayız.21 yy da yaşıyoruz Allah herkese akıl vermiş araştırsınız yeteri kadar bilgiye sahip olursunuz hayvan hakkında ona göre sahiplenirsiniz.Tozdan bir şey olmaz ama merhametsizlikten başımıza her şey gelir.Herkes hayvan sahibi olmak zorunda değil ,hayvanlar bizim evde dekor malzememiz değiller.Bir yerimize bir şey olsa canımız orada atar ayy canım diye diye dertleniriz.Hayvanlarda can bizim canımız tatlı onlarınki değil mi ? Hatalar ,suçlar kişiseldir üzerine alınan alınsın lütfen.

Geri