Cere renk değişimi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Keyworks
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Keyworks

Meraklı Üye
Yuvalığa ilgisi olan daha önce yavru alamadığım dişimin cere rengi kahverengiden beyaza doğru açılmaya başladı iki gündür kalamar kemiğide tüketiyor ama cere rengi açılması aklımda soru işareti bıraktı. Yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar,
Cere rengi değişmesi sizi tedirgin etmesin zira kızıştığı zaman cere renkleri değişir ve bu normaldir. yuvalığa ve kuşlarınıza müdahale etmeyin sakin ve rahat olabilecekleri ısı değeri ve ışık normal değerlerde olan bir yerde olsunlar akşamları uykularını alsınlar yumurta maması takviyesini eksik etmeyin
iyi beslemeler

Merhabalar,
Cere rengi değişmesi sizi tedirgin etmesin zira kızıştığı zaman cere renkleri değişir ve bu normaldir. yuvalığa ve kuşlarınıza müdahale etmeyin sakin ve rahat olabilecekleri ısı değeri ve ışık normal değerlerde olan bir yerde olsunlar akşamları uykularını alsınlar yumurta maması takviyesini eksik etmeyin
iyi beslemeler
Odanın en iyii ışık alanayerindeler. Yaklaşık yerden 1.80cm yüksekte. Isı değerleri 25 in altına inmiyor diyebilirim. İlgilenmiyorumda. Ama yumurta maması ne yaptıysam yediremiyorum. Yem kusma nadirde olsa var ama dişi daha çok koğuş ağası gibi takılmayı tercih ediyor. Yumurtlayacak kuşun ceresi kahverengi ve yara kabuğu gibi olur diye biliyorum. Renk açılmaya başlayınca acaba dişi kızışıklığınımı kaybediyor diye düşündüm. Yuvalıkta 5 gündür takılı ama dişinin ilk günden beri yuvaya ilgisi tam

Odanın en iyii ışık alanayerindeler. Yaklaşık yerden 1.80cm yüksekte. Isı değerleri 25 in altına inmiyor diyebilirim. İlgilenmiyorumda. Ama yumurta maması ne yaptıysam yediremiyorum. Yem kusma nadirde olsa var ama dişi daha çok koğuş ağası gibi takılmayı tercih ediyor. Yumurtlayacak kuşun ceresi kahverengi ve yara kabuğu gibi olur diye biliyorum. Renk açılmaya başlayınca acaba dişi kızışıklığınımı kaybediyor diye düşündüm. Yuvalıkta 5 gündür takılı ama dişinin ilk günden beri yuvaya ilgisi tam
5 gündür takılı olan yuvalık onun için henüz alıştı tamam yapsın hemen denemez sabırlı olun eğer beyazlaşma devam ederse ve kur yapma yada kusma işlemi biterse o zaman haklısınız kızışma geçmiştir

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişi bugün yuvaya hiç girmedi erkek genellikle ya yemlikte ya da zeminde zaman geçiriyor. Dişinin yanına tüneğe pek gelmiyor. Yem için elimi kafese soktuğumda dişi yuvaya kaçıyor ama haricinde hiç girmiyor. Sabahta bir kargadan farkı yoktu. Çirkin bir sesle ötüp durdu

Geri