cere rengi değişimi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan atorun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

atorun

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,

resimde gördüğünüz kuşum başkan erkek. o konuda elimle kurduğu yakın ilişkiden dolayı eminiz :) fakat cinsi nedir acaba yardımcı olabilecek var mı? normalde 6 aydan sonra ceresinin mavi olması gerekmiyor mu. şu an tahminen 10 aylık fakat ceresi mordan eflatun-beyaz karışımı bir dönüyor gibi. normal mi bu durum? bir de pek büyümüyor gibi baya ufak ve hareketli :)

8f7405a4-1730-48b2-9077-8d92bf2b4315.jpg
125cae2a-30b2-49c8-aadd-30ade2114982.jpg
c56e3beb-e5e3-4378-b6b7-b7624caa5174.jpg
f9e0e261-58ab-4f8d-92c8-a496e119e64b.jpg

10 aylık olduğuna emin miyiz hocam kuş sende mi 10 aydır o_O bana daha küçük gibi geldi de

10 aylık olduğuna emin miyiz hocam kuş sende mi 10 aydır o_O bana daha küçük gibi geldi de

kesinlikle eminiz :) 5 Kasım 2016'da 25 günlüktü sahiplendiğimde. o tarihten beri yanımda. tahmini ekim ortası gibi yumurtadan çıkmış olmalı.hatta 11 aya yaklaşmış görünüyor. beslenmesi gayet iyi. mama ve gıda takviyesi de yaptım. çok canlı ve hareketli. bir çok kuş sahibi arkadaşım şaşırıyor bu kadar hareketli olmasına. kısa sürede baya kelime öğrendi konuşuyor.

Maşallah belli hareketli olduğu [emoji1]. Kuş yerli. Arkadaşında dediği gibi hiç belli etmiyor yaşını ama bu boyutundan dolayı değil göz rengi ve alın çizgilerinden dolayı belli olmuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cere rengi konusunda yorum yapabilecek olan var mı acaba
Maşallah belli hareketli olduğu [emoji1]. Kuş yerli. Arkadaşında dediği gibi hiç belli etmiyor yaşını ama bu boyutundan dolayı değil göz rengi ve alın çizgilerinden dolayı belli olmuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

teşekkür ederim yorumlarınız için. cere rengi konusunda ne diyorsunuz?

Beyaz ve sarı ağırlıklı olan kuşlarda kesinlikle çere maviye dönüşmüyor. Ve cinsiyetide çok az kişi anlayabiliyor. Benim üretim hanede sizinde dediğiniz gibi 1 yaşını geçmiş kuşlar daha 3 aylık gibi duruyorlar. Çereleride hala mor. Bu anormal bir durum değil eşleşmesine de engel değil. Cinslerinden kaynaklı. Benim kuşa burada çekinik parçalı demişlerdi cinsine. Sizin kşun desenleri boyu aynı. Rengi sadece benimkinin sarısı. Onun dışında yerli olduğunu düşünmüyorum. Cinslerden pek anlamam ama yerli bildiğimiz petshoplarda klasik desenli mavi ve yeşil kuşlar

Beyaz ve sarı ağırlıklı olan kuşlarda kesinlikle çere maviye dönüşmüyor. Ve cinsiyetide çok az kişi anlayabiliyor. Benim üretim hanede sizinde dediğiniz gibi 1 yaşını geçmiş kuşlar daha 3 aylık gibi duruyorlar. Çereleride hala mor. Bu anormal bir durum değil eşleşmesine de engel değil. Cinslerinden kaynaklı. Benim kuşa burada çekinik parçalı demişlerdi cinsine. Sizin kşun desenleri boyu aynı. Rengi sadece benimkinin sarısı. Onun dışında yerli olduğunu düşünmüyorum. Cinslerden pek anlamam ama yerli bildiğimiz petshoplarda klasik desenli mavi ve yeşil kuşlar

teşekkür ederim. ben hobi amaçlı bakıyorum çok önemli değil cinsi ama merak ettim. dediğiniz gibi bildiğim yerlilere de benzemiyor.

Hocam kuşunuz ırk olarak yerli mutasyon olarak çekinik olduğu için cere rengi hep öyle kalacak keyifli hobiler :)

Geri