CAN ÇEKİŞİYOR

Şeker2019

Paylaşımcı Üye
lutfen yardim edin yavru kusum can cekisiyor. 24 gunluk kus. 1 bucuk saattir can cekisiyor ne yapmaliyim

Cerit bey insanlar surekli forumu takip etmiyorlar bakanlarin coguda sizin gibi bilmeyen arkadaslar kuş açsa youtube da elle besleme videolari mevcut hizli bir sekilde mama hazirlayip kusun ihtiyacini karsilayabilirsiniz

Arkadasa niye bu kadar yuklendiniz ki bu bütün hayvanlarda olan bir durum bazen bir yavruyu ısrarla beslemiyorlar. İlla dokunmasi şart değil diye düşünüyorum oluyor yani. Recai arkadaşın dediği gibi en önemli kısım beslenmesi şu aşamada güçsüz dusmemesi lazım. Eğer imkanınız var ise veterinere danışabilirsiniz veya yavruları beslemek için özel mamalar var onlardan temin edebilirsiniz. Yem kırmayi biliyor mu yem var diskisinda demişsiniz? Rahat yemesi için kabuksuz yem veya dal dari alabilirsiniz onlarla yem kırmayi da ogreniyorlar ve rahat yiyorlar.

Son durum:saat 5e kadar bekledik besledik ama öldü. Dışkısında bir sorun vardı.6 saat can çekişti.Ayrıca kuş 24 günlük olmasına rağmen gelişmiyordu.

Son durum:saat 5e kadar bekledik besledik ama öldü. Dışkısında bir sorun vardı.6 saat can çekişti.Ayrıca kuş 24 günlük olmasına rağmen gelişmiyordu.
Anne kuş bu yüzden beslemeyi bırakmış da olabilir. Hayvanların algıları çok güçlü onun hasta olduğunu veya yaşamayacağını anlıyorlar ve beslemiyorlar boşuna beslemeyim diye. Başınız sağolsun diğer yavrular sağlıklı büyür inşallah

Beslememesine sebep yuvaligi bol bol acip anne ve yavrularini rahatsiz etmeniz olabilir mi durduk yere anne kus yavrusunu beslemeyi birakmis olamaz degil mi oyuncak degil bir cana mâl olmak uzeresiniz
Beceremeyeceğiniz işlere kalkışmayın bir daha.
Kime düşüyor başkasının beslediği canlı üzerinden yargı dağıtmak? Siz beslemediniz, bakmadınız, ilgilenmediniz. Kuşun bakıcısı @Cerit size ne oluyor? Hayvan ölüyor diye her şey bakıcıya yüklenemez. Kuş dediğin sıcaklıktan, ısıdan, sesten... Kısacası her türlü etkenden etkilenerek davranış değişikliğine gidebilen bir canlı.
Yuvalığı açtığını nereden biliyorsunuz? Yanında mıydınız? :mad: Belki de bakmak istemediği için annesinin besleyip besleyemediğini idrak edemedi.
Ayrıca beceremeyeceği iş mi? Tabi canım yumurtayı da biz yapıp kuşlara veriyoruz. Onlar çıkarıyor yavruları. Allah vermiş yavrusu da olmuş dahası var mı?

"Elimden öyle kuşlar geldi geçti ki, ayırsam kızgınlık yumurtası yapıyordu. Birleştirsem yuvalık olmamasına rağmen yavru çıkarmaya çabalıyordu. Yuvalık takmaz isem hayvan viran olup gidecekti. Ne yapayım yani? Yuvalığı takmayayım da canı mı çıksın?"
Arkadaşı gördüm forumda iki konu açmıştı. Kursağı dolu mu? ve Can Çekişiyor diye madem yardım etmekti amacınız sabahtan beridir soruyor oraya niçin yazmıyorsunuz?

Cerit kardeşim yokmuş nasipte büyüyeceğini görmek sen de sıkma canını ... Geçmiş olsun. Allah daha iyilerini sağlıklı olanlarını görmeyi nasip etsin.

Kusura bakmayın haklısınız, fevri davranmamın sebebi hayvanlara verdiğim yüksek değerden dolayıydı. Ölmelerini görmek beni üzüyor..

Geri