Burun deligi ve cevresi simsiyah oldu

Cinarata13

Yeni Üye
Merhaba kusumun burnu siyah oldu. Trosyd vazelin 10 gun uyguladim. Once cok ufakti sonra boyle yayildi kafasini tunege falan surtuyor. Hic bir cozum bulamadim lutfen yardimci olur musunuz. Cok ciddi birsey mi
20180626_122346-600x800.jpg
20180626_122341-600x800.jpg

Lutfen bir sey soyleyin tek delik kapali nefes alamiyor gitmedigim veteriner kalmadi muayene parasini bayiliyorum trosyd sur diyip gonderiyorlar vazelin sur diyorlar kimisi ben anlamam ama burun deligini acarim onu kesip dedi. Ne yapacagimi sasirdim.

Vazelin seğil oksijenli su ve troysd krem ikilisini kullanın. Önce oksijenli su ile temizleyin(pamuklu çubukla) sonra troysd kremi sürün. Kapalı delik için de elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla burun deliğini düzenli olarak silin.

Son düzenleme:
Göz çevresinde de kelleşme var göze değdirmeden oksijenli su ve troysd ikilisini orada da uygulayın. Mantar kulun kafesi çok hijyenik olmalı. Nizoral şampuan ile kafes ve kafes içindeki yemlik suluk gibi şeyleri yıkayın.(kuşu değil kafes ve içindekileri)

Biteral kullaniyorum 250 mg. kusmasi var ve cok halsiz bunu vermisti veteriner. Devam edeyim mi 5. Gun bugun bolerek sulugunda veriyorum ve diger kustan ayirdim

Biteral kullaniyorum 250 mg. kusmasi var ve cok halsiz bunu vermisti veteriner. Devam edeyim mi 5. Gun bugun bolerek sulugunda veriyorum ve diger kustan ayirdim
Dışkısı nasıl? Kuş kabarık ve halsiz mi yoksa hareketli mi? Tedavi sanırım bir hafta olmalı bir haftaya tamamlayın ve sonrasında iyileşme durumuna bakın.

Diski koyu yesil.ilk baslarda kopuklu ishaldi avi diar ve avi ast ile avisol kullandim. Agizdan 1 er damla. Ishal duzeldi. Cok hizli nefes almasi var. Genel olarak basini arkaya gomup uyuyor. Ama biteral kullanmaya basladiktan sonra sadece sabahlati 9 ile 10 arasinda esine gitmek icin cabaliyor otuyor kafese tirmaniyor kafasini saga sola surtuyor bunu sadece sabah saat yapiyor. Ama genel hali hep uyku. Kafesi actim.esine gitmek icin uctu yere dustu kalkamadi aldim kafese koydum. Surekli olarak boynunu yukari uzatip cik cik diye kusma oluyor. Suyu agizdan damla ile veriyorum. Yem az yiyor bazen yemliginin ustunde yem yerken uyuyor. Sirkelenirse kanatlarini acip dengesini kaybedip tunekten dusuyor. Kisa olmadi biliyorum ama genel durum bu. Veterinerlik fakultesi supradyn ver agir gelmezse iyilesir dedi birde mamasina hamur mayasi karistir diyen petshop oldu yapmadim simdilik goze alamadim.

Butun aksesuar ve tulleri cikardim iki gun once saf elma sirkeli su puskurttum onlarida yikadim ama takmadim. He20180626_153828-600x800.jpg p uyuyor cunku

Diski koyu yesil.ilk baslarda kopuklu ishaldi avi diar ve avi ast ile avisol kullandim. Agizdan 1 er damla. Ishal duzeldi. Cok hizli nefes almasi var. Genel olarak basini arkaya gomup uyuyor. Ama biteral kullanmaya basladiktan sonra sadece sabahlati 9 ile 10 arasinda esine gitmek icin cabaliyor otuyor kafese tirmaniyor kafasini saga sola surtuyor bunu sadece sabah saat yapiyor. Ama genel hali hep uyku. Kafesi actim.esine gitmek icin uctu yere dustu kalkamadi aldim kafese koydum. Surekli olarak boynunu yukari uzatip cik cik diye kusma oluyor. Suyu agizdan damla ile veriyorum. Yem az yiyor bazen yemliginin ustunde yem yerken uyuyor. Sirkelenirse kanatlarini acip dengesini kaybedip tunekten dusuyor. Kisa olmadi biliyorum ama genel durum bu. Veterinerlik fakultesi supradyn ver agir gelmezse iyilesir dedi birde mamasina hamur mayasi karistir diyen petshop oldu yapmadim simdilik goze alamadim.
Yemini az yiyorsa avcunuzda yedirin. Hiç yemiyorsa da elle besleme yapın. Zayıf düşmesin. Mamalar yapın.(yumurta maması vs) Uyuma şekli anormal değil ancak sürekli uyuyorsa ve kabarıksa bu iyi değil. İlaca iki üç gün devam edin.

Dolu geliyor dediler istanbula ben ogretmenim merkeze uzagim ama goze alip cikicam. Yarim saate alir gelirim yikarim her seyini tedavisine de baslarim tekrar tekrar cok sagolun cok tesekkur ederim.

Geri