Burnunda 3.delik oluşmuş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Pqadada
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
2 yaşındaki dişi muhabbet kuşumda 3.burun deliği var acaba yaralandı mi?[url=https://hizliresim.com/TG1AWN][/URL]

Geçmiş olsun. Cere kolay kolay aşınacak bir yapı değildir, kuşunuzun ceresi sert bir şekilde sivri bir cisme çarparak darbe almış. Ne kadar zamandır böyle, yeme içmesi nasıl? Kuşunuza keratin içeren besinlerden yedirmeniz gerekiyor (her gün bir tanesini yedirin), deliğin bir süre sonra kapanacağını düşünüyorum. Tabi ara sıra multivitamin takviyesi de yapmanız da önemli.

Keratin içeren besinler;

Haşlanmış yumurta, brokoli (çiğ) , ıspanak, muz , çilek, kavun, havuç, ceviz (az miktarda).

Geçmiş olsun. Cere kolay kolay aşınacak bir yapı değildir, kuşunuzun ceresi sert bir şekilde sivri bir cisme çarparak darbe almış. Ne kadar zamandır böyle, yeme içmesi nasıl? Kuşunuza keratin içeren besinlerden yedirmeniz gerekiyor (her gün bir tanesini yedirin), deliğin bir süre sonra kapanaca ğını düşünüyorum. Tabi ara sıra multivitamin takviyesi de yapmanız da önemli.

Keratin içeren besinler;

Haşlanmış yumurta, brokoli (çiğ) , ıspanak, muz , çilek, kavun, havuç, ceviz (az miktarda).
Sanirim
Geçmiş olsun. Cere kolay kolay aşınacak bir yapı değildir, kuşunuzun ceresi sert bir şekilde sivri bir cisme çarparak darbe almış. Ne kadar zamandır böyle, yeme içmesi nasıl? Kuşunuza keratin içeren besinlerden yedirmeniz gerekiyor (her gün bir tanesini yedirin), deliğin bir süre sonra kapanacağını düşünüyorum. Tabi ara sıra multivitamin takviyesi de yapmanız da önemli.

Keratin içeren besinler;

Dün kafesinin üstündeki telleri çıkartmıştım uçarken o tellere konunca telle beraber yere düştü büyük ihtimal o sırada oldu. Yeme içmesinde ve davranışlarında bir farklılık göremedim. Sadece hızlı soluk alıp veriyor gibi bir izlenime kapıldım. Teşekkür ederim dediğiniz besinleri vericem.

Sanirim

Dün kafesinin üstündeki telleri çıkartmıştım uçarken o tellere konunca telle beraber yere düştü büyük ihtimal o sırada oldu. Yeme içmesinde ve davranışlarında bir farklılık göremedim. Sadece hızlı soluk alıp veriyor gibi bir izlenime kapıldım. Teşekkür ederim dediğiniz besinleri vericem.

Rica ederim, lütfen bundan sonra daha dikkatli olun. Yaşadıkları yüzünden hızlı soluk alıp vermesi normal sayılabilir, eğer anormal bir durum olursa bu konuya yazın, tekrardan geçmiş olsun.

Geri