burnu tıkalıydı şimdi kuyruğu atıyor

submarineheart

Yeni Üye
kuşumun başta tek burnu tıkalıydı sonra kuyruğu atmaya başladı, onun dışında hiçbir sorunu yok eskisi gibi yem yiyip ötüyor ama 2 3 gündür bu şekilde kuyruğu atıyor neden acaba? kapı açılıp örtülen bi odada tutuyorduk burda cereyan almış olabilir mi? ben ne yapabilirim
hastalığının ilerlemesinden korkuyorum

Çeyrek suluğa 1 silme çay kaşığı tuz katıp iyice erittikten sonra birer damla burun deliklerine damlatın. Yarın kuyruk atması geçmezse tekrar yazın. Basit bir nezleyse ilaç başlamayın. Ama enfeksiyonsa mecbur.. Dışkısını da paylaşın. Net şekilde.

Olabilir üşütmüş olabilir tüy dökümünde olabilir tüylerini düzeltiyodur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çeyrek suluğa 1 silme çay kaşığı tuz katıp iyice erittikten sonra birer damla burun deliklerine damlatın. Yarın kuyruk atması geçmezse tekrar yazın. Basit bir nezleyse ilaç başlamayın. Ama enfeksiyonsa mecbur.. Dışkısını da paylaşın. Net şekilde.
525.jpg

dışkısı böyle ama gözle görülür bi burun tıkanıklığı olmadığı için yapmadım dediğinizi ve ele gelmeyi sevmiyor
ama kuyruğu hala atıyor bi de bugün daha fazla su içmeye başladı

Olabilir üşütmüş olabilir tüy dökümünde olabilir tüylerini düzeltiyodur

evet tüy dökme döneminde ama alakasını anlamadım

Hocam siz şimdiden önlem amaçlı ense derisine bir damla avimec veya vilmectin damlatın. Ve cocsi geel veya tetra mezatin alın. Heran kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

bu arada nefes alış verişi çok belirgin kanatlarını da hareket ettiriyor bi yandan, solunum problemi olabilir mi?

Tetra mezatin cocsidioz , solunum yolu enfeksiyonu ve sindirim yolu enfeksiyonları için. Cocsi geel de cocsdioz , mantar hastalıkları ve sindirim sistemi enfeksiyonları ve iç parazit için kullanılır.

Hipradoksi s varsa neden daha önce söylemediniz. Onla başlayın Tedaviye Yarımdan biraz daha az suluğa yani 40 cc kadar suya pirinç tanesi kadar katarak vermeye başlayın. Her gün taze hazırlayın suyu. 3. Gün iyileşme olmazsa yazın. Ayrıca ilaçlı suya multi vitamin ve probiyotik de katın. Her birinden mercimek tanesi kadar.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 15480
dışkısı böyle ama gözle görülür bi burun tıkanıklığı olmadığı için yapmadım dediğinizi ve ele gelmeyi sevmiyor
ama kuyruğu hala atıyor bi de bugün daha fazla su içmeye başladı

evet tüy dökme döneminde ama alakasını anlamadım

Kuyruğunu çıkartmak için olabilir benimkisi bir defa çıkarrttı ama ikinci salladığımds çıkartmadı

Kuyruğunu çıkartmak için olabilir benimkisi bir defa çıkarrttı ama ikinci salladığımds çıkartmadı

:D sizin düşündüğünüz anlamda sallama değil hocam yukarı aşağı ritmik sallama. Sizin dediğiniz sikkelenme yanlamasına :)

Hipradoksi s varsa neden daha önce söylemediniz. Onla başlayın Tedaviye Yarımdan biraz daha az suluğa yani 40 cc kadar suya pirinç tanesi kadar katarak vermeye başlayın. Her gün taze hazırlayın suyu. 3. Gün iyileşme olmazsa yazın. Ayrıca ilaçlı suya multi vitamin ve probiyotik de katın. Her birinden mercimek tanesi kadar.

ama şuan probiyotiğim yok alana kadar sadece hipradoxi versem olmaz mı?

Olur. Gecikmeden başlayın. Solunum yolu problemi değilse eğer zaman kalsın bize.

Geri