Bu yemin adı nedir?

tutliputli

Yeni Üye
merhaba,

Muhabbet kuşumuz bir haftadır ağır bakteriyel bir enfeksiyon geçiyor. Bu süreçte çok fazla kilo kaybetti ama sürekli yem yiyor. İki gündür Yemlikte bişey aradığını farkettim. Takip ettiğimde, aşağıda fotoğrafını paylaştığım taneleri seçip yediğini gördüm.
Bu tanelerin adı nedir? Zaten çok kilo kaybettiği için özellikle bu taneleri seçtiğine göre acaba sadece bundan versem iyi olur mu? Nerden bulabilirim bi de bundan? Yemin içinden ayıklayarak vermek pek kolay olmuyor çünkü .

Ekli dosyalar

• E0EB2353-F220-4C01-9070-485FD33B85AB.jpeg
    E0EB2353-F220-4C01-9070-485FD33B85AB.jpeg
    810.9 KB · Görüntüleme: 28
Aspur kanarya yemi diye gecer. Kolay kirildigi icin seciyor olabilir fakat fazla yemesi ishale sebep verebilir.

Daldari verdiniz mi ? o da kolay kirilir

Daldarı veriyordum hastalığının başından beri. Yeminin üstünü ufalıyordum, güzel yiyordu ama biraz sıkıldı sanırım. Aralardan bunları seçmeye başladığını farkettim. Vermeyeyim o zaman bundan, darıya devam edeyim?

Verin ama asiriya kacmasin hem yaglanma yaparmis hem ishal yaparmis dedigim gibi. Yuvadan cikan yavrularima almistim kirmasi kolay diye karisik kanarya yemi. Ben sade aspurda istemistim petshop oyle demisti ishal yapar diye

Yağlanma şu an pek sorun değil zira çok zayıfladı zaten. Ama ishal sıkıntı olabilir çünkü sindirim sisteminde sorun var şu anda.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz Bilgi için

Gecmis olsun. Rica ederim insallah en kisa zamanda atlatir.

Geri