Bu kuş dişi mi erkek mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Rabia06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rabia06

Yeni Üye
Bu kuşu yeni aldım. Ceresinin altı mavi delik kısımları beyaz adam erkek diye verdi ama bana dişi gibi geldi beyaz olunca dişi olmaz mı? Kaç aylıktır bu kuş

Ekli dosyalar

• IMG-20170921-WA0016.jpg
    IMG-20170921-WA0016.jpg
    171.6 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba Rabia hanım evet kuşunuz iki aylık civarı dişiye benziyor erkeklerde çete rengi burun deliklerinin etrafı dahil mavi mor ve pembe olur eğer burun deliklerinin etrafı beyazsa dişidir

Pembe olabilir ama bu şekilde değil. Koyu bir pembe veya lila gibi ama cerenin tamamı o renk olur. Sizin kuşunuz şüphe edilemeyecek şekilde dişi.

Neyse, siz yine şanslısınız ki fotoğrafı çekip buraya koydunuz. İki tane dişiyi yavru yapan çift diye alıp senelerce besleyen ve yavru yapmıyorlar diye yakınanlar bile var.

Neyse, siz yine şanslısınız ki fotoğrafı çekip buraya koydunuz. İki tane dişiyi yavru yapan çift diye alıp senelerce besleyen ve yavru yapmıyorlar diye yakınanlar bile var.
Yani hiçbi bilgisi olmadan gidip almak doğru değil bence ben dişi erkek ayırt edebiliyorum bunun dişi olduğunu düşündğm ama adam erkek dedi bir de poposunda baya bir dışkı birikmiş hasta gibi gözğkmüyordu orda baya hareketliydi temizler mi sizce

Biz zaten hep sözlüyoruz petshopa güven olmuyor diye. Temiz olup olmadığını sizin anlamanız lazım, fotoğrafta temiz gibi görünüyor.

Orda baktığımda dışkısı yapışmıştı ama hasta gibi durmuyordu zaten minnacık bi kafese 3-4 kuş koymuşlar daracık bir alan ondan dolayı pistir diye düşündüm üretici bulsam ondan alcaktım

Siz de jumbo alın o zaman. Ben ne zaman show muhabbet takımı oluşturmaya niyetlensem yakın çevremde bulamıyorum, bulduğumda da ben müsait olmuyorum, uzağa gitmek de istemiyorum.

Siz de jumbo alın o zaman. Ben ne zaman show muhabbet takımı oluşturmaya niyetlensem yakın çevremde bulamıyorum, bulduğumda da ben müsait olmuyorum, uzağa gitmek de istemiyorum.
15 günlük jumbomuz vardı bilezikli ama çok büyük gözüktü gözüme biraz hantal oluyo onlar çok hareketli değiller ben biraz yaramaz istediğim için kuşu sattım

1.5-2 aylık dişi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri