Bu ilaç nedir

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan YLDZ17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YLDZ17

Meraklı Üye
Arkadaşlar resimdeki ilaç nedir acaba bilen var mı? 2. Resimdeki fısfıs şişesine su doldurup 1 çay kaşığı bu ilaçtan ekleyerek bitler için kuşkara ve kafese yuvaya sıkmamı söyledi üreticim ama ilacın ne olduğunu bilmiyorum bilgisi olan var mı acaba
2aWdLA.jpg
0zWXPZ.jpg

Eğer Ekşimsi Bir Koku zçıkıyorsa Su ile beraber Bit ilacı filandır Kafese Sıktığınıza Göre Bit ilacı Birde içinde ne olduğunu bilmediğimiz şeylere gerek yok haftada 1 kere Sirkeli suya Bez Bastırıp Kafes Tellerini silin Daha Etkili..

Sirkeli su bazı durumlara karşı önlem olarak kullanılabilir ancak kesinlikle yeterli değildir.

Evet sirkeli suyu sürekli kullanıyorum bu fısfıs şişesine yapıp. Kafese, yuvaya, kuşlara sıkıyorum ama geçenlerde bitlenme sorunu yaşadım çok şükür kurtuldum. Yani sirkeli su bit oluşumumu önleme veya oluşan biti temizlemede kesinlikle yeterli değil. Ama 5 10 günde bir tek tük bit görüyorum yine tekrar türemesini istemiyorum. Oluşan bitlerdende bu ilaçla kurtulmuştum zaten daha önce kullandım sorum yaratmadı. Ayrıca üretici çok değerli kuşlarına yanımda sıkıyor bu ilacı (show jumbolara, japoneslere vs.) Sadece ilacın ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Sonuçta bir ilaç kullanıyoruz yararlı oldu ve kötü bir yan etkisi olmadı ama kullandığın ilacın ne olduğunu bilerek kullanmak her zaman daha sağlıklıdır.

Bence ne olduğunu sorun. Eğer limon kokusu varsa Virkon S diye düşünüyorum. Ancak bu ürün bitlenmeye karşı kullanılan bir ürün değil

Limon kokusu yok hocam değişik bi kokusu var sabaha kadar cevap çıkmazsa veterinere götürüp soracağım bilir herhalde onlar

Bence ne olduğunu sorun. Eğer limon kokusu varsa Virkon S diye düşünüyorum. Ancak bu ürün bitlenmeye karşı kullanılan bir ürün değil
ben sirke Kullanıyorum ve 8 yıldır bitlenme sıkıntım yok .. İçinde Ne Olduğunu Kuşlara ne Etkisi Olacağını Bilmediğimiz ilaçlara Doğalları Varken Gerek Yok Bence..

Iki yıldır kuşlarda ve bütün kafes ekipmanlarında Virkon S kullanıyorum, kısa süreli ishal de dahil olmak üzere (yeni gelen kuşlar haric) sadece parazit değil hiçbir hastalık dahi yaşamadım.

Iki yıldır kuşlarda ve bütün kafes ekipmanlarında Virkon S kullanıyorum, kısa süreli ishal de dahil olmak üzere (yeni gelen kuşlar haric) sadece parazit değil hiçbir hastalık dahi yaşamadım.
Yanlış anladınız ben Bit Önleyici Amaç Diyordum ilaç Varken Sirke Kullanırım Doğaldan Yanayım ..

Yanlış anladınız ben Bit Önleyici Amaç Diyordum ilaç Varken Sirke Kullanırım Doğaldan Yanayım ..
Tam olarak anlayamadım yazdığınızı ama şu şekilde söyleyeyim, Virkon S oldukca etkili ve saglikli bir dezenfektan. Bit kendi kendine olusmaz, dışarıdan gelmesi lazım. Ancak diğer bir çok parazit, yeterince temiz ortam sağlanamadığı için ortaya çıkar. Kuş sayısının çok olduğu veya sık temizlik yapma imkanının olmadığı durumlarda doğal yöntemler etkili olmayacaktır. Bugün forumdaki bir konu için ufak çaplı bir araştırma yaptığımda dahi french molt için bile Virkon S ile önlem alınabileceği şeklinde bir çeviriye ulaştım. Ben de bu yüzden her fırsatta bu ürünü öneriyorum.
Doğal yöntemleri kullanmaya karşı değilim ama birçok durumda da yetersiz kaldıklarını gözönünde bulundurmak lazım.

Geri