Bu hareketi çok yapınca kusuyor sürekli

Sevgiuysal

Yeni Üye
Yaklaşık beş gündür aralıksız hep böyle
Bu hareketi çok yapınca kusuyor sürekli.
Burnunu tüneğine kafesin teline sürtüyor bazen ya ıma gelip bana kaşıttırıyor.
Bazen bakıyorum sadece burnunu değil ayaklarını karın kısmında kaşıyor.
Ne yapacağımı şaşırdım tam olarak ilgilenen veteriner yok.
IMG_20190802_112020_1.jpg
IMG_20190802_112123.jpg
IMG_20190802_091314.jpg

Dışkısı böyle çok cıvık. Göğüslü böyle kuruma olma ihtimali varmı?
Şuan bir veterinerle konuştum mikostatin kullanıyorum her gün suyuna bir damla verme mi istedi. Miktarı az mı?

Kurumadan ziyade nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor gibi geldi bana. Üşütmüş olabilir. Ayrıca bence kuşta biraz yağlanma var. Günde kaç kere uçuyor? Uçma sayısını arttırın.

Kurumadan ziyade nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor gibi geldi bana. Üşütmüş olabilir. Ayrıca bence kuşta biraz yağlanma var. Günde kaç kere uçuyor? Uçma sayısını arttırın.
Hiç uçmuyor artık. Uçmak istiyor ama pat yere düşüyor. Sürekli omzumda.

Suyuna değil sabah akşam direk ağzına 1 damla..

3 gün kullanın daha sonra size yazdığım probiyotik geçin..

Hiç uçmuyor artık. Uçmak istiyor ama pat yere düşüyor. Sürekli omzumda.
Siz bir şekilde hareket ettirin yürütün, oyun oynayın. Enerji harcasın. Bu arada beslenmesine de dikkat edin güçten düşmesin. Kafesi düzenli olarak dezenfekte edin. İlaçları dozunda ve gününe uyarak kullanın.

Siz bir şekilde hareket ettirin yürütün, oyun oynayın. Enerji harcasın. Bu arada beslenmesine de dikkat edin güçten düşmesin. Kafesi düzenli olarak dezenfekte edin. İlaçları dozunda ve gününe uyarak kullanın.
2 güne bir çamaşır suyuyla herşeyi temizliyorum. Kullandığı yemi tekrar koymuyorum yeni yem katıyorum. Vitamini haftada 1 kere mi versem? Şu sıra

Dışkısı nın rengi bu şekilde olması normal mi?
Mikostatin kullanıyorum şuan
IMG_20190802_175223.jpg

Şuan bir veterinerle konuştum mikostatin kullanıyorum her gün suyuna bir damla verme mi istedi. Miktarı az mı?

Kursakta mantar enfeksiyonu var büyük ihtimal. Mikostatin kullanmaya devam et 4-5 gün kullan. Ama 1 damla az. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlat.

İlaç kullanımından sonra mutlaka 3 gün probiyotik takviyesi yap geçmiş olsun...

Tümörü olan kuş değilmiydi bu ya hatta yumurta sıkışması olabilir diye şüphelenmiştik?

Kursakta mantar enfeksiyonu var büyük ihtimal. Mikostatin kullanmaya devam et 4-5 gün kullan. Ama 1 damla az. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlat.

İlaç kullanımından sonra mutlaka 3 gün probiyotik takviyesi yap geçmiş olsun...

Tümörü olan kuş değilmiydi bu ya hatta yumurta sıkışması olabilir diye şüphelenmiştik?
Evet o kuş. Probiyotik takviyesi olarak ne yapmalıyım?

Mikostatin dışkısını bu şekilde etkilemez. Bu renk dışkı pankreasta sıkıntı olduğuna işarettir.

İlk defa bu renk dışkıladıysa belki geçici bir sorundur şimdilik bu konuda birşey yapma. Ama gözlemlemeye devam et sürekli böylemi dışkısı diye.

Evet o kuş. Probiyotik takviyesi olarak ne yapmalıyım?

Tümör konusunda veterinere gittinmi kesin teşhis koydularmı?

Probiyotik olarak ev yapımı yoğurt suyu kullanabilirsin, doğal probiyotiktir ve antibiyotik kullanımından sonra çok faydalıdır. Tam dolu suluğa 1 tatlı kaşığı katsan yeterlidir. Ama ev yapımı yoğurt yok ise eğer, youtubetan diğer probiyotik tavsiyelerini araştır.

İlk defa bu renk dışkıladıysa belki geçici bir sorundur şimdilik bu konuda birşey yapma. Ama gözlemlemeye devam et sürekli böylemi dışkısı diye.

Tümör konusunda veterinere gittinmi kesin teşhis koydularmı?

Probiyotik olarak ev yapımı yoğurt suyu kullanabilirsin, doğal probiyotiktir ve antibiyotik kullanımından sonra çok faydalıdır. Tam dolu suluğa 1 tatlı kaşığı katsan yeterlidir. Ama ev yapımı yoğurt yok ise eğer, youtubetan diğer probiyotik tavsiyelerini araştır.

Bugün iki kere böyle yaptı. Bir de şuan sıvı dışkı yapıyor sadece.

Şu sıra vitamini nasıl vermeliyim? Daldarı falan vermeli miyim ishal için?

Burdur a ailem yollamıyor. Buradaki başka veterinere sordum o da apse yada tümör olabileceğini söyledi
Apseyse kendiliğinden patalayacağını söyledi

Geri