Bu hareket ne anlama geliyor ?

Göktürkmehmet

Yeni Üye
Merhaba yaklaşık 7-8 gündür kuşum bu hareketi yapıyor kursak mantarından şüphelendim ilaç kullandık fakat düzelme olmadı halsizlik ve yemek yememe var. Çoğu zaman uyuyor sebebi ne olabilir video burada https://disk.yandex.com.tr/i/iR8PFEYKCRd35A

Gagasının ucundaki salya mı? Hangi ilacı kullandınız? Ve Kuş kumu kullanıyor musunuz? Eğer diğer belirtiler olmasaydı öğütme problemi olabilir dicektim. Ama diğer belirtilerle birleşince daha ciddi bir sorun söz konusu gibi.

Gagasının ucundaki salya mı? Hangi ilacı kullandınız? Ve Kuş kumu kullanıyor musunuz? Eğer diğer belirtiler olmasaydı öğütme problemi olabilir dicektim. Ama diğer belirtilerle birleşince daha ciddi bir sorun söz konusu gibi.
Salya değil hocam ağzındakini çıkarıyor ekmek veriyorum çok fazla vermemekle birlikte. Fungostatin kullandım mikostatin ile eşdeğer

Salya değil hocam ağzındakini çıkarıyor ekmek veriyorum çok fazla vermemekle birlikte. Fungostatin kullandım mikostatin ile eşdeğer
Ekmek vermeyin. O yüzden zorlanıyor olabilir. Ekmek kursakları açısından sağlıklı değil. Normal zamanda da verilmez, hem tuzlu hem hamurişi sonuçta kuşlar için çok zararlı.
Benim kuşumda kusma problemi vardı mikostatin kullanmıştım. Şükür geçmişti. Eğer sizde de kusma değil sadece bu hareketi yapıyorsa grit yapılı kuş kumu almanızı öneririm. Birde ilaç kullanımı sonrası probiyotik kullanırsanız iyi olur. Ama dediğim gibi diğer belirtiler hoş değil. Dal darıyla beslemeyi deneyin isterseniz belki iştahı açılır. Umarım başka dönüş yapan olur, geçmiş olsun 🌸

Geri