Bu dişki normal mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan knnbks
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

knnbks

Meraklı Üye
20191103_164116.jpg

dişi kusumun diskisi bu surekli yuvalikta durdugu icin buyuk baya. kıçında yumurta var şuan, erkek kuşum 2 gundur disiyi yuvaliktan cikarip ciftlesmeye calisiyo disi dusmandan kacar gibi kaciyor bugun dikkat ettim biraz kabarik duruyo disi hasta midir yoksa yumurtlayacagi icin mi kaciyor?

Bence normal. Durgunluğu anlık mı sürekli mi gözlemleyip yazar mısınız?

izliyorum aga suan erkek kovalarken ninja gibi kaciyor yuvaliga giriyo yuvalikta durgun degil kemiriyo surekli ama yuvaliktan kafasini cikarttiginda kabarik duruyor.

şunu farkettim disi su icmeye ve yem yemeye calisiyo yuvaliktan ciktiginda ama erkek direk ciftlesmeye calistigi icin disi yine yuvaliga kaciyor. disiyi iyi beslemedi heralde bugun anlamadim.

Kuluçkada olan kuşlar bu şekilde dışkılar sorun yok. Kuşları bi süreliğine ayırsan daha iyi olur dişi açısından yemini rahat yesin en azından :)
aga simdi ayirmayi bende dusundum ama az once disi ilk yumurtasini yapti sirasiyla gelecek olan yumurtalari dollemesi gerekmiyo mu erkek kusun ?

aga simdi ayirmayi bende dusundum ama az once disi ilk yumurtasini yapti sirasiyla gelecek olan yumurtalari dollemesi gerekmiyo mu erkek kusun ?
Nasıl yani? İlk önce çiftleşiyorlar sonra yumurta geliyor. Mevcut yumurtalar çiftleşme olduysa doludur.

evet oyle biliyom bende. her yumurta icin ciftlesmeleri gerekiyo diye biliyom ama gecen bi video izledim, disi kus 1. yumurtayi yaptiktan sonra erkek kus ölüyo ama o öldükten sonra disi kus 5 yumurta daha yapiyo 4'ü dolu cikiyo annamadim.

Geri